.

. Zdroj: Profimedia.cz

Podzimní kousek, který bude letos extrémně trendy k sukni

Skandinávky ho nosí už dávno, podlehnete letos také?

Když se řekne pletená vesta, vybaví si člověk v lepším případě Chandlera Binga z Přátel, v tom horším přísnou paní učitelku ze základky. Ať tak či tak, jde o ten divný kousek oblečení, který měl zůstat navždy zapomenut v devadesátkách a rozhodně by člověka nenapadlo, že ho jednou (možná) bude (chtít) nosit. Ta doba však nastává právě teď.

Pletené vesty si k nám razily cestu už loni, a to skrze cool skandinávské značky, jako jsou Ganni nebo COS, nicméně zatím šlo spíše o minoritní trend pro odvážnější. Letos to vesty s větší razancí zkoušejí znovu. K vidění byly na přehlídkách Chloé nebo Dior, kde návrhářky vsadily na typický pánský, až by se dalo říct tatínkovský styl. Další tvůrci pro změnu čerpali z aktuálně velmi trendy sedmdesátek, které se vyznačovaly odvážnou barevností. U Lacoste se inspirovali sportovním retro stylem, Miuccia Prada vsadila na výrazný vzor.

Chloé
Chloé | Zdroj: Profimedia.cz

Dior
Dior | Zdroj: Profimedia.cz

Tory Burch
Tory Burch | Zdroj: Profimedia.cz

Lacoste
Lacoste | Zdroj: Profimedia.cz

.
. | Zdroj: Profimedia.cz

Ať už designéři ladili styling do pánského stylu s kravatou a mokasínami, nebo do dámského s průsvitnou blůzou a kozačkami, společným jmenovatelem byla vždy sukně. A nutno říct, že ta si s pletenou vestou docela dobře rozumí. Co říkáte?

Doporučujeme

Načíst další články