.

. Zdroj: Profimedia.cz

Kabelka, kterou nemá každá: 6 méně známých značek, které si zamilujete

Na světě není jen Bottega Veneta! Představujeme vám šest značek, jejichž kabelky vás mohou okouzlit úplně stejně. Navíc všechny jsou ze segmentu „dostupného luxusu“, a přesto je nebude mít každá! Seznamte se!

Polène

Pařížskou značku Polène si v roce 2016 založili dva bratři se sestrou – Mathieu, Antoine a Elsa Mothay. Jejich kabelky, mimochodem vyráběné ve Španělsku, se vyznačují půvabnými křivkami a záhyby, kterými designéři dokazují tvárnost kůže. Díky tomu tak získávají prostornější vnitřek a to se cení.

polene-paris.com

TIP NA VIDEO: Jak se starat o kabelku?

Video placeholde

Pokračování 2 / 6

Hereu

Španělská značka Hereu Studio vyrábí kromě kabelek i boty. Založili ji José Luis Bartolomé a Albert Escribano, kteří předtím sbírali zkušenosti v Londýně a v Paříži, nicméně nakonec se rozhodli inspirovat se krásami a uměním Středomoří. Většina jejich kabelek se vyznačuje proplétanou kůží nebo copánkovým madlem, které tak trochu evokuje proutěný košík.

hereustudio.com

Pokračování 3 / 6

Parisa Wang

Inspirované životem, láskou, ale také ženskou nezávislostí – to jsou kabelky newyorské designérky Parisy Wang. Poznáte je na první pohled nejen podle sebevědomého tvaru (typický je elegantní lichoběžník), ale také podle pásku se zlatou nebo stříbrnou kulatou sponou, který zdobí každou z nich.

www.parisawang.com

Pokračování 4 / 6

Elleme

Jestli vám stále jen nedají spát kabelky od Bottega Veneta, možná tuto ránu zalepí modely značky Elleme, kterou si v Paříži založila designérka Jingjing Fan. Název vznikl spojením slov Elle aime („Ona miluje“). Kabelky Elleme jsou vyráběné v Itálii a na výběr jsou rozmanité tvary. Kromě Trousse (viz níže) doporučujeme třeba model Baguette nebo Malette – obě spojuje matná kulatá spona, která vypadá hodně cool.

www.elleme.com

Pokračování 5 / 6

Kairi London

Britská značka Kairi London, založená teprve loni, by neměla unikat nikomu, kdo cílí na udržitelnost. Stojí za ní Beatrix Taylor, která se už během studií módního designu specializovala na hledání možností právě v oblasti udržitelnosti módy. Její kabelky tak vynikají nejen krásným lasturovitým tvarem, ale brzy i „kůží“ vyrobenou z rostlinných vláken.

www.kairilondon.com

Pokračování 6 / 6

Ademi

Na závěr jeden zástupce z Česka – značka Ademi Studio. Jestli sledujete tuzemskou módní scénu, pak víte, že v oblasti kabelek jsou zdejší značky opravdu konkurenceschopné (PBG Studio, Looro Oro nebo Folbeur). Za kabelkami Ademi stojí Adéla Mitrengová, jsou vyrobené z certifikované kůže a jejich předností je minimalistický design. Novinkou je společenský model s perlovým madlem.

www.ademistudio.com

Doporučujeme

Načíst další články