Dohromady nebo separé: Co-ord šaty budou hitem letošních dovolených

V angličtině se jim říká co-ords, separates nebo two-piece dress. Jde o kousky, nejčastěji v podobě topu a sukně, které k sobě patří, ale můžete je koupit také odděleně. To by ovšem byla škoda! Letos se totiž nosí hlavně dohromady.

Pandemie nás naučila nosit stylové teplákovky, jejich letním ekvivalentem pak mohou být tak zvané co-ords – tedy set topu a sukně – ušité ze stejné látky, které můžete nosit společně nebo libovolně kombinovat. To z nich mimochodem činí velmi praktický kousek na dovolenou. Dohromady působí v podstatě jako šaty, ale zrovna tak můžete nosit sukni s jiným svrškem, respektive top třeba s džínovými šortkami. Zkrátka „matchy matchy“, jak jsme si zvykly už u plavek.

Tip na video: Připomeňte si historii malých černých šatů.

Co-ord šaty nejsou žádnou velkou novinkou, už několik let slaví úspěch na červeném koberci. V roce 2014 v nich přišla na Met Gala Rihanna, postupně v nich zazářily třeba Taylor Swift, Lily Collins, Kim Kardashian, loni na Grammy pro změnu zaujala v minimalistické bílém modelu Dua Lipa. Uvolnění ve společenském dress-code jen předznamenalo průnik do volnočasové módy. Ten byl však pozvolný a definitivně přichází až letos díky obecnému trendu zkrácených topů, které mnohdy připomínají spíš braletky.

Možná si teď říkáte, že tohle není pro vás, ale vězte, že ke zkrácenému topu náleží zpravidla sukně s vysokým pasem, takže neukazujete celé břicho, ale jen úzký pás trupu. Anebo také nic, když vsadíte na volnější top.

Loading

Fotogalerie: Kde koupíte stylové letní co-ord šaty?