Video placeholde

Bude vás bavit celé léto: Háčkovaná boho móda letos sází na hravost a retro nádech

Po delší době o sobě dala vědět již vloni, letos ale trend rodilého háčkovaného oblečení a doplňků nabral na intenzitě, tudíž ho v obchodech ani na sociálních sítích nelze přehlédnout. Pojďte se podívat, které kousky plné lehkého nádechu retra a bohémských vzorů by vám neměly toto léto utéct.

Estetika odkazující na život i šatník našich babiček se těší velkému úspěchu už několik let v řadě. Letos tento trend, který často najdete pod obecným anglickým označením Granny Chic, Grandma Aesthetic nebo Cool Grandma Trend, oslavuje především poctivé módní řemeslo a ruční práci. A to právě pomocí záplavy hravých háčkovaných kousků, na které letos skutečně natrefíte snad v každém obchodě. Pomocí zpracování i samotných vzorů tak postupně stále více ožívá éra bohémských a nespoutaných 60. a 70. let, které jsou obrovskou inspirací pro nejednoho současného milovníka módy.

TIP NA VIDEO: Jarní šátky na sto způsobů

Video placeholde

Technika háčkování vnáší do outfitu novou texturu a skvěle si rozumí s barvami, kterým dává často až trojrozměrný nádech. Ve stylingu jde poté především o co největší hravost a kombinování. Pokud si nejste s tímto trendem jistí, je ideální začít od doplňků. K bílým šatům tak můžete například přidat háčkovaný klobouk, pásek nebo mini kabelku s květinovým vzorem (náš tajný tip je kombinace sedmikrásek a pastelově fialkového podkladu).

V oblečení poté mezi háčkovanými kousky vedou především zkrácené topy na ramínka, vnášející do šatníku vzpomínku na období bezstarostného dětství, figuru krásně obepínající midi šaty na ramínka, ale také roztomilé šortky, které můžete kombinovat buď s letní lněnou košilí či tričkem, nebo rozepínací lehké kardigany, které pro skutečný boho look doplňte o džínové šortky a sandálky. Když už se letos opět nedočkáme letních festivalů, tak proč si alespoň jeden pomyslný nevytvořit pomocí svého outfitu?

Nejlepší háčkované kousky pro letošní léto najdete v galerii: