Přichází největší trend tohoto léta: Evokuje 70. a 90. léta i babiččiny výtvory | Ženy.cz
 


Přichází největší trend tohoto léta: Evokuje 70. a 90. léta i babiččiny výtvory

30. dubna 2019 • 06:00
Street style v Paříži • Foto: Archiv firem

A je to tu! Trend, který mocně avizovaly přehlídky pro letošní jaro a léto, začíná pronikat i do obchodů. Přivítejte háčkované vzory!

Dalo se to čekat, už když loňské léto ovládly úplety, které jsou háčkovaným kouskům stylově podobné. Společné mají i to, že se vrací ze sedmdesátých let, respektive devadesátých, kdy slavily comeback. Loni se háčkované vzory objevily na mnoha přehlídkách (namátkou Oscar de la Renta, Ulla Johnson, Self-Portrait, Rodarte, Michael Kors nebo Dolce & Gabbana), čímž se zařadily mezi nejzásadnější trendy tohoto léta.

Oscar de la Renta jaro/léto 2019 Oscar de la Renta jaro/léto 2019 Autor: Archiv firem
Ulla Johnson jaro/léto 2019 Ulla Johnson jaro/léto 2019 Autor: Archiv firem
Self-Portrait jaro/léto 2019 Self-Portrait jaro/léto 2019 Autor: Archiv firem
Michael Kors jaro/léto 2019 Michael Kors jaro/léto 2019 Autor: Archiv firem

Podobně jako na přehlídkách i v aktuálních kolekcích má háčkování mnoho podob. Základem jsou pochopitelně bílá a černá barva, nosí se jednoduché retro pruhy až k výraznějším etno vzorům, které evokují éru hippies. Na své si tedy přijdou jak vyznavačky stylu Francouzek (věčnou ikonou je v tomto ohledu Jane Birkin, která proslula několika odvážnými háčkovanými šaty), ale i ty, které se nebojí vysloveně bohémského stylu, jenž nosila třeba herečka Ali MacGrath (hrála například ve filmu Love Story).

Jak nosit háčkované věci a nevypadat přitom retro? Vsaďte spíše na vintage pastelové nebo přírodní odstíny, které teď letí. Háčkovaný svetr přehoďte přes saténové šaty, k tomu si obujte minimalistické páskové sandálky nebo plátěné tenisky (conversky nebo vansky jsou sázkou na jistotu). Háčkované šaty a slaměná kabelka, háčkovaný top a slim boyfriend džíny, háčkovaný svetr a džínové bermudy  další kombinace, které jsou sázkou na jistotu! Anebo zvažte aspoň malou háčkovanou kabelku. Bude bonbonkem každého outfitu a určitě ji seženete i z druhé ruky.

Kde právě teď koupíte stylové háčkované kousky? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

22 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy