Už je máte sbalené? 15 kosmetických nezbytností na každou dovolenou

Také nemáte balení věcí před dovolenou zrovna v lásce? Položky ze svého seznamu máte sice všechny odškrtnuté, stejně se ale nemůžete zbavit pocitu, že vám něco chybí? A co teprve kosmetika! Nebojte se, připravily jsme pro vás seznam kosmetických nezbytností, které se vám na vašich cestách budou hodit a ještě se díky nim budete vy, vaše pokožka, tělo i vlasy cítit skvěle.

Ve vaší kosmetické výbavě na dovolené by vám neměly chybět produkty zejména z těchto oblastí: krémy na opalování i následná péče po opalování, která vás krásně zchladí a napomůže v regeneraci, hydratační krémy, díky kterým nebude vaše pokožka vysušená ze sluníčka, kvalitní vlasová kosmetika, nezbytnosti pro základní hygienu a pocit svěžesti a v neposlední řadě také dekorativní kosmetika, kterou jen lehce podtrhnete svou přirozenou krásu.

TIP NA VIDEO: Jak se bezpečně opalovat a jaký krém s jakým faktorem si vybrat?

Pojďte se tedy pustit do postupného balení...

Krém na opalování

Ať už vyrážíte k moři nebo do hor, krém s dostatečnou SPF ochranou by měl být tou první věcí, kterou si do kufru přihodíte. S ohledem na intenzitu slunečních paprsků i citlivost vaší kůže zvolte dostatečně vysoký ochranný faktor. Na místě poté nezapomeňte vrstvu opalovacího krému, oleje či mléka pravidelně obnovovat. Pokud například použijete produkt s faktorem 30 a víte, že bez jakékoliv ochrany vydržíte na slunku 10 minut, než vám kůže začne červenat, namažte se každých 300 minut (vynásobte jednoduše údaj SPF s časem, který vydržíte bez ochrany). Zároveň dbejte na to, aby byl produkt dostatečně hydratační a vaší pokožku řádně rozmazloval.

Článek pokračuje na další straně >>