.

.

.
.
.
.
.
12
Fotogalerie

BB a CC krémy: Proč jsou tyto kosmetické produkty stále tak populární?

Pokud jde o nedokonalosti pleti, máme je všichni, a proto není nutné za každou cenu předstírat, že tomu tak není. Zakrývání pupínků, rozpraskaných žilek či hyperpigmentačních skvrn je s přibývajícími teplotami prostě jen méně příjemné a zaděláváme si tím akorát na další kožní neduhy. BB a CC krémy jsou skvělým řešením a je naprosto pochopitelné, že se z kosmetického průmyslu jen tak nevytratí. Jaký je mezi nimi rozdíl, jak si vybrat správný produkt a které značky patří mezi nejlepší?

BB a CC krémy jsou mezi kosmetickými produkty stále velmi populární. Jsou totiž navrženy tak, aby poskytovaly víceúčelovou péči a zároveň sloužily jako základ pro líčení. Budou tedy ideální pro ty, které neholdují hutným make-upům a velkým nánosům líčidel – zároveň však dokážou zakrýt to, co vás nejvíc trápí. Navíc jde o perfektní produkty, pokud toužíte snížit počet kosmetických produktů ve vaší rutině. Jak vlastně fungují a v čem se liší?

TIP NA VIDEO: Jak se dokonale odlíčit v pěti krocích?

Video placeholde

BB krém

BB krém neboli blemish balm či beauty balm patří mezi první generaci víceúčelových krémů. Pochází z Koreje, i když jeho prapůvod sahá až do roku 1960, kdy jej v Německu vyrobila lékařka pro ochranu pleti po agresivních ošetřeních. BB krémy jsou navrženy tak, aby poskytovaly hydrataci, krytí i ochranu proti slunci. Na trhu ale najdete velké množství takových, které slibují i mnoho dalšího, třeba redukci vrásek nebo pigmentových skvrn. 

Jsou vhodné na každodenní použití a pro všechny typy pleti. Dnešní kosmetický průmysl nabízí BB krémy hydratační, matující, s vysokým ochranným faktorem, hypoalergenní i rozjasňující. Mezi nejtradičnější a zároveň nejpopulárnější patří ty od korejské značky MISSHA.

.
.

.
.

CC krém

CC krém, tedy colour correcting nebo complexion corrector toho oproti BB krému nabízí mnohem víc. Vychází ze svého předchůdce a je stejně tak pečující, krycí a má ochranný faktor. Navíc ale umí sjednotit barvu pleti a redukovat začervenání, tmavé kruhy pod očima či nepravidelnou pigmentaci. Je tedy vhodný pro ty, kteří potřebují větší krytí. Většinou je lehčí, ale zároveň má mnohem větší podíl pigmentů. Nejvíc jej ocení zejména lidé s popraskanými žilkami v obličeji.

Na trhu najdete opět mnoho produktů, a tak není problém vybrat si přesně ten, který bude vaší pleti perfektně vyhovovat. Pověstné CC krémy jsou hlavně ty od korejsko-francouzské značky Erborian, která vyrobila vůbec první BB krém v Evropě. Obsahují pupečník asijský a zapouzdřené pigmenty, které perfektně sjednocují tón pleti. 

.
.

.
.

Jaký typ krému zvolit?

U tónovacích krémů téměř nemůžete šlápnout vedle, pokud od nich očekáváte to, co skutečně nabízejí. BB ani CC krém není krycí make-up a jeho textura je srovnatelná s tradičním krémem na obličej. Nanáší se nejlépe prsty a po aplikaci je pleť vyživená, sjednocená a rozjasněná. Případné nedokonalosti můžete zamaskovat korektorem. CC krémy jsou více krycí než BB krémy, proto pokud chcete najít lehčí variantu k vašemu tradičnímu make-upu, volte CC.

11 nejlepších BB a CC krémů najdete v galerii.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.