Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Letní svatební líčení: 4 svěží looky pro minimalistky i milovnice trendů

Svatební make-up se dlouhodobě vyznačuje několika stálými znaky. Většinou je romanticky laděný, s růžovým nádechem a občas doplněný o jemnější kouřové líčení. Jenže ne každý touží po jedné ustálené podobě svatby. Nevěsty nosí overaly a kalhotové kostýmy místo šatů a pánové už také nesahají jen po klasickém obleku. To samé platí o líčení. Udělejte ze svatby osobitou akci, která bude vycházet z vašich vlastních preferencí. A pokud hledáte inspiraci, jak se nalíčit, máme pro vás čtyři looky, na které můžete vsadit ať už jako nevěsta, nebo jako družička.

Výběru svatebního oblečení věnujeme spoustu času a stejnou péči bychom měli věnovat také líčení. Základem je, abyste se během svého velkého dne cítili dobře po celou dobu a věděli jste, že zvolený styl odpovídá vašim běžným preferencím. Po začátek se nebojte zapátrat na Instagramu nebo Pinterestu a uložte si make-upy, které se vám z jakéhokoliv důvodu líbí. Neřiďte se žádnými pravidly ani zažitým přesvědčením, jak by mělo svatební líčení vypadat. Nechte promluvit svůj vlastní vkus. Až poté svou volbu zkonzultujte s povolaným make-up artistou, který s vámi probere, které varianty pro vás budou ty pravé.

TIP NA VIDEO: Jak probíhá zkouška svatebního líčení a účesu v salonu OliOla?

Video placeholde

Na zkoušku líčení není na škodu přijít nalíčená tak, jak to děláte každý den. Vizážistovi to poslouží jako důležité vodítko – pochopí, jaký je váš vztah k make-upu i v čem se cítíte nejlépe. Pak už se můžete pustit do tvoření. Nebojte se ozvat, pokud by se vám cokoliv nelíbilo, líčení je možné i během zkoušky upravovat a měnit podle potřeb. A pokud nechcete nechat nic náhodě, objednejte se ještě na jednu finální zkoušku pár dní před vaším dnem D.

Svatební líčení by mělo být v harmonii s outfitem, úpravou vlasů, nehtů i celkovou estetikou vaší svatby. Proto již narazíte na spoustu salonů, kde vám vytvoří balíček na míru, jenž obsahuje jak líčení, tak úpravu vlasů, případně také manikúru. Jak takové svatební líčení probíhá, se můžete podívat ve videu jen o pár odstavců výš. Naše redaktorka Kateřina navštívila salon OliOla, který se specializuje na organickou kosmetiku. Ta zajistí, že vaše pokožka během velkého dnes nikterak nezareaguje a zůstane klidná a šťavnatá po celou svatbu.

Stále hledáte inspiraci na svatební líčení? V dalších kapitolách na vás čekají čtyři make-up trendy letošní sezóny. >>>

Pokračování 2 / 5

Klasické i netradiční kouřovky

Jemné kouřové líčení se jakožto odvážnější varianta svatebního líčení objevuje docela často. Co jej ale pojmout trochu jinak? Místo tradičního stínování pomocí metalických stínů použijte jeden matný odstín šedé, který vyplní celé víčko. Pak už stačí přidat jen černou cat eye linku, která líčení dodá glam nádech. Matnost očí pak vyvažte rozjasňovačem, který naneste na líce a pod obočí. Ze rtěnek volte nude matný odstín s nádechem dorůžova.

Pokračování 3 / 5

Bold lips

Rudé rty ke svatbě neodmyslitelně patří. A když na ni zvolíte jednu z matných rtěnkových barev (jsou podstatně odolnější než klasické rtěnky), zůstane váš novomanželský polibek bez jakýchkoliv nechtěných skvrn a otisků. Základem tohoto looku je dokonale připravená vyčištěná pleť, která bude vypadat, jako kdyby téměř nebyla nalíčená. Oči postačí zvýraznit řasenkou pro hustý objem, případně na víčka můžete ťuknout trochu perleťového stínu. Veškerá pozornost by nicméně měla zůstat upřená ke rtům – na léto volte raději zářivější odstíny červené, korálovou nebo rtěnku v barvě malin či rybízu.

Pokračování 4 / 5

A zase ty perly!

Perly ovládají rok 2023 a mermaidcore proniká i do svatebního veselí. Pravda je, že zrovna do této kategorie se hodí ze všeho nejvíc. Mohou se totiž stát skvělým pomocníkem pro ozvláštnění právě onoho tradičního růžového svatebního líčení, které jsme viděli již na tolika veselkách. Perlami ozdobte víčka i líce a klidně je též zařaďte jako klíčových prvek do svatební manikúry.

Pokračování 5 / 5

Přirozenost s multilíčidlem

Nikde není psáno, že svatební make-up musí být výrazný a hrát všemi barvami. Letní teploty přímo vybízejí k minimalismu a fandí nenápadnému make-upu v jednom tónu, kde je ústředním hrdinou multilíčidlo. S ním dokážete nalíčit oční víčka, líce i rty a vytvoříte tak jemné, přitom ale stále dost efektní líčení v jednom tónu.