Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Instagram @rocknrollbridemagazine @theexperialist

Faux pas, nebo trend? 6 kontroverzních barev, které patří mezi svatební hity roku

Každá barva je nositelem určité symboliky a poslání. A kdy jindy dbáme o správnou paletu tónů víc než při organizaci svatby? Pokud hledáte inspiraci, do jakého odstínu ladit vlastní veselku, případně jaké zvolit oblečení, když se chystáte na obřad svým známým, máme pro vás šestici tónů, které letos určují svatební trendy. Dáte přednost kontroverzní černé, nebo vsadíte na pastelovou romantiku?

Černá

Žádná barva asi nedokáže v kontextu svateb způsobit větší překvapení. Přijít ještě před pár lety na veselku kamarádky v černých šatech, by bylo považované za módní faux pas a neslušnost. Pravidla se ale mění. Temný odstín ocení hosté, kteří si potrpí na minimalismus a neutrální barvy. Černá se ale stejně tak může stát příjemně elegantním oživením celkového designu svatby, včetně dortu. Skvěle bude vypadat především v kombinaci se slavnostní zlatou.

TIP NA VIDEO: Jak vypadá zkouška svatebního líčení a účesu?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 6

Terakotová

Když na konci loňského roku Pinterest přišel se svým pravidelným výhledem trendů na dalších 12 měsíců, mezi prvními zmínil, že hlavní barevný směr svateb v roce 2023 bude udávat odstín měděné, spálené oranžové nebo také terakotové. A vyplnilo se. Barva se letos objevuje především na šatech družiček, nicméně velmi dobře se bude vyjímat také coby součást dekoru – především v kombinaci s krémovou a světle béžovou. Oranžová navíc v psychologii barev funguje jako symbol slavnostní atmosféry, radosti a slunce. Co víc si na své veselce přát?

Pokračování 3 / 6

Šeříková

Jen těžko pohledat romantičtější barvu než tu, která připomíná rozkvetlý šeříkový keř. Pokud si potrpíte na tradičnější pojetí svatby, bude pro vás tím pravým. Něžný pastelový tón si bude velmi dobře rozumět se žlutými a tmavě zelenými akcenty. Hodit se bude jak do módní výbavy nevěsty a družiček, tak třeba do svatební kytice či dekoru na stůl při slavnostní hostině.

Pokračování 4 / 6

Fuchsiová

Když Pierpaolo Piccioli, kreativní ředitel italského módního domu Valentino, do svých kolekcí poprvé zařadil sytý fuchsiový odstín s názvem Pink PP, strhla se módní hysterie. Poslední dva roky tento tón udává směr napříč módním světem. Pokud se chystáte na svatbu jako host, zapřemýšlejte o blejzru nebo šatech v tomto odstínu. Jestli svatbu naopak plánujete, zkuste fuchsiovou ozvláštnit květinový dekor. Uvidíte, že celou veselku krásně barevně zvýrazní. A na fotkách bude vypadat božsky.

Pokračování 5 / 6

Zelená

Svatby, které jsou v absolutním souladu s přírodou, jsou oblíbené už mnoho let. I proto se odstíny lesa a jarní louky stále častěji objevují také ve výzdobě a na slavnostních outfitech. Co se týká oblečení, tmavě zelená bude vypadat krásně zejména v kombinaci se slavnostním sametem či hedvábím. Zapřemýšlet ale můžete také o svatební kytici, která se bude skládat pouze ze zelených prvků. Bude to drobné, zato velmi efektní vystoupení ze svatebního mainstreamu.

Pokračování 6 / 6

Červená

Barva lásky, vášně a živelnosti. Červená dokáže udělat spoustu parády, při špatném zvolení doprovodných tónů ale může také působit lacině. Nakládejte s ní tedy velmi opatrně. Moc dobře si bude rozumět s elegantní krémovou a světle béžovou. Milovníkům nápaditých barevných kombinací by se zase mohla líbit spárovaná se zmíněnou pastelovou šeříkovou nebo růžovou.

Doporučujeme

Načíst další články