Vkročte do manželství stylově: Jaké boty obout na jarní svatbu?

Ruku na srdce, kdo někdy nesnil o střevíčcích jako od Popelky, v nichž protančí do nové etapy svého života? Jenže krásné lodičky nebo sandálky na vysokém podpatku nemusí být vždy ideální svatební volbou. A na jaře, kdy se počasí střídá skoro každou hodinu, to platí dvojnásob. Jak tedy vybrat ty správné a zároveň stylové svatební boty?

Při výběru bot (nejen) na jarní svatbu je nutné zohlednit několik faktorů. Tím nejdůležitějším rozhodně nejsou šaty, ale povrch, kde se svatba, potažmo obřad, bude odehrávat. Ano, lodičky nebo sandálky na jehlovém podpatku sice mohou vypadat perfektně na fotkách, udělat v nich byť jen několik kroků v trávě, kterou navíc zmáchal noční déšť, už taková idylka není. Stejně tak je dobré zvážit, kolik času budete chtít ve střevíčkách strávit – pokud máte v plánu se po obřadu přezout, klidně zvolte méně praktický model. Jestli ale chcete v jednom páru protančit až do rána, opět raději sáhněte po něčem praktičtějším, v čem vám po pár hodinách neupadnou nohy a vy místo zábavy nebudete muset řešit bolavé puchýře.

TIP NA VIDEO: Jak se měnily svatební šaty za posledních 100 let?

Svatební šaty během 100 let prošly velkými změnami VIDEO youtube.com/mode.com

Sázka na stylovou jistotu

Praktičtější svatební boty zároveň neznamenají, že by měly být jakkoliv ochuzeny o krásu či stylovost. V současné nabídce se dá sehnat nespočet párů, které vám po celou slavnost zajistí dostatek komfortu a zároveň udělají estetickou službu naživo i na fotkách.

Jednou z nejlepších možností je sáhnout po střevíčcích či sandálcích na nižším blokovém podpatku, díky nimž budete mít dostatek stability na jakémkoliv povrchu, dodají vám pár centimetrů navíc a zároveň v nich díky příjemnému sklonu klenby vydržíte stát na nohou nespočet hodin.

Loading
Loading
Loading

Pokud ovšem toužíte po něčem méně konvenčním, sáhněte po Mary Jane lakovkách, které se od loňského roku těší obrovské oblibě a u nichž módní prognózy právě tento rok slibují obrovský trendový boom. Boty s jedním až třemi pásky přes nárt najdete často v obchodech také pod označením Babies. A pokud váháte, jak je nosit, podívejte se na instagramový účet jakékoliv influencerky z Paříže. Tyto botky jsou totiž esencí pravého francouzského stylu, což vám zajistí, že po svatbě neskončí v krabici ve skříni, ale že je ještě unosíte.

Rebelství povoleno

Nikde není psáno, že na svatbu musíte zákonitě dorazit v elegantních botkách. Při výběru samozřejmě vycházejte také ze svých vlastních módních preferencí. Pokud nemáte problém jít občas proti proudu, klidně k oltáři vyrazte v teniskách, kovbojských kozačkách nebo v kotníčkových botách. Před dvěma lety jsem to samé udělala já, když jsem na zahradní svatbě řekla svému manželovi „Ano“ v bílé verzi kultovního platformového modelu Jadon od Dr. Martens, které jsem obula k šatům s romantickou krajkou a širokou sukní. Boty slavily obrovský úspěch a já si ani v pět ráno, kdy jsme svatbu začali rozpouštět, nemohla stěžovat na bolavé nohy.

Pokud tedy cítíte, že lodičky nejsou nic pro vás, nenuťte se do nich. A to samé platí o barvě. Zákonitě nemusíte mít bílý pár. Jestli milujete barvy, klidně sáhněte po botkách v jakékoliv pastelové, metalické nebo syté barvě. Svatba je primárně od toho, abyste se těšili z velkého dne a dobré společnosti. Za princeznu klidně můžete být i bez sněhobílých střevíčků.

Loading
Loading

Nejkrásnější svatební boty z aktuálních kolekcí najdete ve fotogalerii: