Žádné „popůlnočky“: Mini svatební šaty hlásí comeback. Jaké trendy jim vládnou?

2 min čtení

2 min čtení

Co mají společného Mia Farrow, Sharon Tate, Yoko Ono, Keira Knightley, Lily Allen, Lena Dunham a Kourtney Kardashian? Všechny se vdávaly v krátkých šatech. Ale zatímco v 60. letech byla tato móda běžná, v poslední dekádě patří nevěsty v mini délkách spíše k raritám – byť loni Kourtney Kardashian dokázala, že rozhodně nemusí jít o skromnější volbu. I její vliv se nejspíš propsal do současných kolekcí, ve kterých je patrné mnohem častější zastoupení krátkých svatebních šatů. Jejich nespornou výhodou je, že působí sexy, moderně a nechají vyniknout vaše boty. Další argumenty, které vás možná přesvědčí, shrnujeme v následující pětici trendů.

Minimalismus

Čisté linie, jemné zdobení či plisé, které podtrhne éteričnost šatů, a moderní střihové prvky, jako je vlečka nebo dlouhé rukávy přecházející ze spadlých ramen – i takhle může vypadat minimalismus, který současně ctí romantický náboj svatebního dne. Pravda, na celkovém dojmu se podílí i doplňky v podobě jednoduché květinové vazby, rukavic, tylového závoje bez ozdob nebo také úplná absence šperků.

TIP NA VIDEO: Jak vypadá svatební účes a líčení ze salonu OliOla?

Loading
Loading
Loading

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!