Konec českého outdooru: 35 elegantních batohů, které vám nezkazí letní outfit

2 min čtení

2 min čtení

Tak jako může být krásná kabelka třešničkou dobrého outfitu, může být batoh jeho hřebíkem do rakve. Svědčí o tom i fakt, že v podstatě žádná módní inspirace v magazínech ani na Instagramu s batohem jako doplňkem nepočítá. Přitom řada z nás, ať už jsme studenti nebo pracující, potřebuje denně přenášet z místa na místo notebook a řadu dalších nezbytností. Řešením mohou být městské batohy, které nabízejí přijatelný kompromis mezi stylem a praktičností.

„Nedávno jsem z tramvaje zahlédla ženu v nádherných šatech. Ale pak na sebe hodila outdoorový batoh a tím to totálně zabila.“ Tuto větu pronesla kolegyně Týna už asi před rokem a já si ji od té doby vybavím skoro pokaždé, když si ráno beru svůj batoh. Vím, že tím také tak trochu „zabíjím svůj outfit“. Jenže bez nezbytností, jako jsou notebook, nabíječka, láhev na vodu, deštník nebo kniha, se neobejdu a z elegantní tašky ve stylu tote by mě brzy začala bolet záda. Jestli to máte stejně, pak asi tušíte, že perfektní řešení neexistuje. Batoh bude vždycky působit tak trochu jako rušivý krunýř, ať už ho vezmete k šatům nebo saku, kterému navíc hloupě zakrývá klopy.

TIP NA VIDEO: Jaké šaty jsou trendem v roce 2023?

Jestli se ale jako já bez batohu neobejdete, pak možná uvítáte pár tipů na kousky, které alespoň trochu korespondují s městským stylem. Protože i když severské módní značky a stylové Skandinávky v posledních letech učinily pro sbližování elegantní módy a outdooru maximum a nad chunky teniskami k romantickým šatům se dnes už nikdo nepozastaví, batohů se to tak úplně netýká. Řešení tentokrát nenabízejí ani luxusní módní domy, jejichž batohy sice bývají elegantní, ale často se do nich nevejde ani MacBook Air. Naštěstí existuje celá řada menších značek, které zohledňují praktičnost, funkčnost, udržitelnost a současně svým produktům vtiskávají střídmý, anebo naopak překvapivě hravý design – a mezi takové se neřadí jen nejznámější brandy jako Fjällräven, Herschel nebo Rains (všechny tipy najdete ve fotogalerii).

I tak se ale připravte, že při výběru batohu budete vždy hledat kompromis mezi stylovou a praktickou složkou. Kožené kousky jsou sice cool, nicméně počítejte s tím, že jsou také těžší a často mají těžkopádnější zapínání. Méně nápadné užší popruhy městských batohů zase pocítíte, když ponesete těžší náklad. Při výběru batohu na notebook si také vždy ověřte, jakou velikost pojme – minimum je 13 palců. Pak už záleží na vás, jestli oceníte spíš jednolitý prostor na „cokoli“, nebo menší přihrádky na drobnější předměty. Některé batohy bývají vybaveny praktickým pásem, kterým je lze při cestování nasadit na madlo kufru. Co se týče designu a barvy, k nejoblíbenějším patří černá nebo tmavé tóny, nicméně k letním šatům možná více uvítáte světlé plátno, které texturou připomíná len, popřípadě okouzlující retro vzory.

Loading
Loading
Loading
Loading

Iriny Shayk (2023) / Zdroj: Profimedia.cz

Cynthia Nixon a Sarah Jessica Parker při natáčení seriálu And Just Like That... (2021) / Zdroj: Profimedia.cz