Šetrné & stylové: Designové lahve na vodu, které nakopnou váš pitný režim

3 min čtení

3 min čtení

Se stoupajícími teplotami nabírá na síle i potřeba pravidelného pitného režimu. Jestli máte v jeho dodržování určité rezervy, třeba by vás mohla namotivovat pěkná, ale současně kvalitní a ekologická lahev. Tady jsou tipy, jak a z čeho vybírat.

Hlavní motivace ke koupi lahve na vodu bývají dvě: motivačně nakopnout svůj pitný režim a současně zamezit plýtvání plasty. Z tohoto důvodu dává smysl pořídit si takovou lahev, která je vyrobena z kvalitních, ale současně také ekologických materiálů. Na českém trhu je navíc poměrně slušný výběr lahví, které splňují i vysoké estetické nároky a přitom si zachovávají funkčnost. Při výběru láhve si však kromě designu všímejte i takových parametrů, jako je její váha (chcete ji nechávat v práci na stole, nebo si ji budete brát denně do kabelky?), šířka a řešení uzávěru nebo vhodnost mytí v myčce na nádobí.

TIP NA VIDEO: Výživářka Karolína Fourová o kvalitě potravin v ČR

V současné době je možné mít i láhev plastovou (bez obsahu toxické látky BPA) nebo skleněnou (z bytelného borosilikátového skla), častěji se však v nabídce setkáte s nerezovými kousky nebo přímo termoláhvemi, které udrží nápoj až dvanáct hodin teplý, respektive až 24 hodin studený. Zvláště na léto je ale dobré pořídit si takovou, která má ještě povrchovou úpravu – ta zajistí, že se materiál na slunci nepříjemně nezahřeje. Které značky vzít při výběru v potaz a kde je seženete na českém trhu? Tady jsou naše tipy.

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>