.

. Zdroj: iStock.com

Šetrné & stylové: Designové lahve na vodu, které nakopnou váš pitný režim

Se stoupajícími teplotami nabírá na síle i potřeba pravidelného pitného režimu. Jestli máte v jeho dodržování určité rezervy, třeba by vás mohla namotivovat pěkná, ale současně kvalitní a ekologická lahev. Tady jsou tipy, jak a z čeho vybírat.

Hlavní motivace ke koupi lahve na vodu bývají dvě: motivačně nakopnout svůj pitný režim a současně zamezit plýtvání plasty. Z tohoto důvodu dává smysl pořídit si takovou lahev, která je vyrobena z kvalitních, ale současně také ekologických materiálů. Na českém trhu je navíc poměrně slušný výběr lahví, které splňují i vysoké estetické nároky a přitom si zachovávají funkčnost. Při výběru láhve si však kromě designu všímejte i takových parametrů, jako je její váha (chcete ji nechávat v práci na stole, nebo si ji budete brát denně do kabelky?), šířka a řešení uzávěru nebo vhodnost mytí v myčce na nádobí.

TIP NA VIDEO: Výživářka Karolína Fourová o kvalitě potravin v ČR

Video placeholde

V současné době je možné mít i láhev plastovou (bez obsahu toxické látky BPA) nebo skleněnou (z bytelného borosilikátového skla), častěji se však v nabídce setkáte s nerezovými kousky nebo přímo termoláhvemi, které udrží nápoj až dvanáct hodin teplý, respektive až 24 hodin studený. Zvláště na léto je ale dobré pořídit si takovou, která má ještě povrchovou úpravu – ta zajistí, že se materiál na slunci nepříjemně nezahřeje. Které značky vzít při výběru v potaz a kde je seženete na českém trhu? Tady jsou naše tipy.

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 6

24Bottles

Prodává také: Designville.cz, Elarte.cz, Zalando.cz

Italská značka 24Bottles nabízí klasické nerezové láhve na vodu (Urban) a termoláhve (Clima). K mání jsou v objemech o 250 ml, 500 ml a 1000 ml. U modelu Urban jsou velkou výhodou nízké hmotnosti – například půllitrová láhev váží jen 117 g. Pokud budete objednávat z oficiálního obchodu, můžete přiobjednat i personifikaci v podobě gravírování svého jména. 24Bottles jsou vhodné i do myčky.

Pokračování 3 / 6

Equa

Prodává také: Bonami.cz

I když je Equa slovinskou značkou, nabízí láhve vyrobené v České republice. V sortimentu najdete skleněné, plastové (jejich výhodou je lehkost) i nerezové kousky. Vedle elegantních minimalistických designů jsou k mání i sportovnější kombinace se silikonovými prvky nebo limitky, jež umožňují dozdobit si láhev samolepkami. Specialitou jsou termosky Smart, které je možné propojit s mobilním telefonem a skrze aplikaci si hlídat pitný režim. Zatímco láhve na vodu Equa lze mýt v myčce, termosku Smart je třeba udržovat ručně.

Pokračování 4 / 6

HydroFlask

Prodává také: Hudy.cz a Freshlabels.cz

Sportovněji zaměřené duše možná už znají HydroFlask – značku pocházející z amerického Oregonu, která hory a túry považuje za součást své DNA. Výhodou sortimentu HydroFlask je, že zde najdete jak linii Standard Mouth pro pomalé upíjení, tak i Wide Mouth se širším otvorem, když se potřebujete pořádně osvěžit. Láhve sice myčku snesou, ale výrobce doporučuje mýt je spíše v ruce.

Pokračování 5 / 6

Waterdrop

Prodává také: Notino.cz

Waterdrop (původně rakouský start-up) jsou především rozpustné nápojové kapsle, které mají podpořit pitný režim těch, kdo se jinak do konzumace vody musejí nutit. Součástí konceptu jsou nicméně i stylové skleněné a nerezové láhve s pohodlným širokým hrdlem, které jsou k mání ve velikosti 400 ml, 600 ml a 1000 ml a ve variantě s buď nerezovým, nebo bambusovým uzávěrem. Jen je třeba počítat s tím, že tato značka nepatří do myčky.

Pokračování 6 / 6

Glacial

Prodává také: Zalando.cz

Švédský design přinášejí do hry láhve značky Glacial. Ten se vyznačuje kombinací moderního nerezového materiálu v barevném provedení a tradiční ladné linie, jak ji známe ze skleněných limonádových láhví. K mání je pouze varianta 400 ml, takže tuto láhev berte spíše jako výbavu do kabelky nebo na kratší cesty. Počítejte ale s hmotností 320 g a také s tím, že nepatří do myčky.