.

. Zdroj: iStock.com

Něco starého a něco půjčeného: Kde sehnat svatební dekor ve vintage stylu?

Toužíte po romantické svatbě jako z Pinterestu? Doby, kdy si nevěsty každou lucerničku na stůl musely pořizovat svépomocí, jsou naštěstí pryč. Dnes i u nás existují půjčovny, které nabízejí autentický vintage dekor – ať už chcete vyzdobit celou svatbu, nebo sháníte jen pár kousků na doladění atmosféry. Tady jsou naše tipy, kam se obrátit.

S láskou půjčené

Přejete si netradiční slavobránu, která souzní s přírodním pojetím svatby? Přesně na to se specializuje služba S láskou půjčené, která nabízí nejen to, ale rovnou celé obřadní sety se stolky a židlemi. Tím to ale nekončí – další možností je třeba set na sweet bar nebo konstrukce na foto koutek – k tomu si rovnou můžete přiobjednat Instax Mini 9. Osobní vyzvednutí je možné ve skladě v Dobříši, nicméně půjčovna nabízí i dopravu na místo svatby.

TIP NA VIDEO: Jak vykouzlit ležérní drdol, který se skvěle hodí na boho i vintage svatbu?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Wedding Market

Různě tvarované dřevěné slavobrány, vintage stolky, relaxační set s teepee, ale třeba i stometrový světelný řetěz, který hustě pokryje strop celé restaurace nebo stodoly – to a více najdete v nabídce brněnského Wedding Marketu. Vedle toho nabízí také ryze praktické svatební doplňky, takže pokud například potřebujete klasické bílé ubrusy na kulaté stoly, není problém. A perlička na závěr, která sice spadá do cateringu, ale vlastně trochu i do dekoru. Jestli milujete prosecco, můžete si přes Wedding Market pronajmout pojízdný bar se stáčeným frizzante v podobě Fiatu 600D.

Pokračování 3 / 7

Veselkovice

Dřevěné skládací svatební židle vyzdobené krajkovým nebo tylovým přehozem? LED písmena, lucerny, vázy i stolky pod ně? Není problém! Svatební půjčovna Veselkovice, která sídlí v Lesonicích u Moravských Budějovic, má relativně široký záběr a vedle zmíněných věcí u nich najdete i spoustu drobnějšího dekoru (neschází vám třeba krabička na prstýnky?). Výhodou je, že si on-line můžete rovnou ověřit dostupnost vybraných věcí, a to u nich na webu v klasické excelové tabulce. Některé letní termíny jsou ještě volné!

Pokračování 4 / 7

Oslavář

Jestli plánujete svatbu v bohémském stylu, určitě se mrkněte na nabídku svatební půjčovny Oslavář. Ta se specializuje spíše na menší svatební dekor, nicméně ten vám může vnuknout řadu nápadů – co třeba kromě tradičního svatebního sezení u stolu vytvořit ještě lounge místo s křesílky, polštářky, dekami a lucernami až pro třicet hostů? Proutí, ratan, bambus, ale také macramé teepee či houpačka nebo dřevěná písmena od Kartoons – to všechno u nich najdete. Showroom se nachází na Praze 5.

Pokračování 5 / 7

Eterle

Jedna z prvních půjčoven svatebního dekoru na českém trhu byla Eterle. Od počátku byla zamýšlena jako inventář nejen na svatby, ale třeba i pro filmovou produkci, takže nabízí nejen drobné nádobí, ale především velký výběr starého nábytku. Eterle vám splní představy o nazdobeném stolu, který lemují rozmanité dřevěné židle. Výhodou je, že mají nabídku rozdělenou nejen podle typu produktu, ale i podle stylu svatby (vintage, elegantní, zámecká, industriální) anebo podle barvy. Showroom sídlí v bývalém zemědělském areálu v Tursku.

Pokračování 6 / 7

Neon Love

Tohle se kategorii vintage dekoru na první pohled vymyká, nicméně i neonový nápis může dodat ten správný retro vibe a ničím přitom nenarušit okolní romantickou výzdobu. Půjčovna Neon Love navíc nabízí nejen české, ale i anglické nápisy a je možné si samozřejmě objednat i nápis na přání (ten si však musíte koupit). Neony jsou pak k vyzvednutí buď v Brandýsku u Prahy, nebo je možné zaslat je poštou.

Pokračování 7 / 7

Svítící písmena

Další možností, jak dodat svatbě osobitý a přitom romantický ráz, jsou svítící písmena. Stejnojmenná půjčovná má k dispozici celou abecedu, takže si klidně můžete pronajmout svoje iniciály – od velikosti 30 cm až po 90 cm. Současně i zde jsou k mání různé neonové nápisy, popřípadě žárovkové světelné řetězy, které nesmí chybět v žádné dřevěné stodole. Svítící písmena sídlí v Praze i v Brně a na webu se přesně dozvíte, co je k dispozici v té které prodejně.