Slamáky v létě nechte doma! Vsaďte na kšiltovky a barevné bucket hats

1 min čtení

1 min čtení

Léto je oficiálně tady a vy už možná kompletujete výbavu na dovolenou. Jestli vám schází nějaká stylová pokrývka hlavy, tady máte tipy, co si pořídit.

Kšiltovku, slamák, nebo klobouček v rybářském stylu zvaný bucket hat? Letos je to v podstatě jedno, takže vybírejte podle svých preferencí. Dámské kšiltovky letí už několikátou sezonu – drobnou změnou může být snad jen to, že léto si přímo říká o výraznější barvy. Bucket kloboučky se naproti tomu nosí v základních barvách, jimž vévodí odstín béžové. I v tomto směru se ale prosazuje trend Y2K, který přinášejí hravé vzory jako třeba květiny nebo batiku, popřípadě háčkované provedení. Takzvané crochet hats si rychle oblíbily celebrity v čele s Hailey Bieber a Bellou Hadid, které sázejí na značku Emily Levine (najdete ji ve fotogalerii).

TIP NA VIDEO: Jaké kousky by vám neměly chybět v šatníku?

Za vysloveně letošní hit se dají považovat safari kloboučky s širší a ohýbatelnou krempou a šňůrkami, které jsou nyní více vidět i díky značce Jacquemus. Mimochodem, právě na jejím webu najdete jeden z nejširších výběrů kšiltovek, bucket hats i safari kloboučků v celé škále barev – a na designérské kousky jsou i poměrně cenově dostupné. Připomeňme si, že návrhář Simon Porte Jacquemus před čtyřmi lety zažehl také oblibu velkých přírodních slamáků, když představil svoji obří verzi La Bomba. Pravda však je, že letos klasické slaměné klobouky zůstávají trochu upozaděny – alespoň optikou žhavých trendů ze sociálních sítích.

Inspirace z Instagramu: Letní pokrývky hlavy

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading