Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Mořský mermaidcore: Jak vypadá největší beauty trend roku a proč si ho zamilovat?

Nedávná premiéra live action zpracování Malé mořské víly s sebou přináší velký trend, který ovlivní to, jak budou vypadat fashion i beauty tendence letošního léta. Estetika mermaidcore už plní nejen přehlídková mola a červené koberce, ale také sociální sítě, jako je TikTok nebo Instagram. Co si z tohoto osvěžujícího trendu můžete ukrást vy?

S hraným remakem původní Andersenovy pohádky se zpod mořské hladiny vynořil nový trend. Jen na TikToku nasbíral hashtag #mermaidcore více než 200 miliónů zhlédnutí. Uživatelé této sociální sítě prezentují, jak nejlépe kombinovat síťované úplety, flitrové kalhoty či sukně s doplňky z perleti. Estetika mořské panny se však promítá také do líčení a manikúry. Nemusíte se obávat, že budete působit infantilně, trend totiž můžete demonstrovat pomocí velmi dobře dostupných a snadno proveditelných procesů. Nosit se budou perleťové nehty, jemně navlněné vlasy, na které jsme upozorňovali už začátkem tohoto roku, lesklá pleť i líčení v barvě akvamarínu. 

TIP NA VIDEO: Jak vytvořit mermaid look pomocí trojkulmy?

Video placeholde

Rozpité líčení očí

Mořská panna je od pradávna mytické stvoření, které láká námořníky pod hladinu moří svými písněmi sirén a velmi svůdným pohledem. Základem pro vytvoření správného mermaid looku tak budou klasické kouřové oční stíny, které umocní tajemný a dramatický pohled. Nesnažte se ale o perfektně vykreslené provedení bez jediné chybičky. Důležité je docílit efektu, který připomíná vodou rozpité a rozmazané líčení, podobné, jako nosí herečka Lily-Rose Depp. Vytvoříte ho jednoduše: na plochu víčka aplikujte šedý nebo hnědý stín a oko orámujte černou tužkou na oči. Štětcem nebo tyčinkou do uší ji pak jemně rozmažte, aby líčení působilo měkce a roztekle.

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 6

Šťavnatá a lesklá pokožka

Přepudrovaná a matná pokožka nepatří mezi trendy už několik let. Chtěná je naopak lesklá, svěží a hydratovaná pleť, která vypadá, jako byste se právě vynořili z bazénu, v tomto případě z moře. Mermaidcore vychází z ultrahydratované pokožky připomínající lesklou glazuru nebo třpytivé rybí šupiny. Výsledku docílíte hlavně dostatečným pitným režimem v kombinaci s důkladnou hydratační péčí o pleť. Ta je skutečným základem pro vytvoření dokonalého podkladu pro tento look, který následně stačí doplnit hydratačním CC krémem a holografickým rozjasňovačem.

Pokračování 3 / 6

Salty Hair & Wet Look

Mořské panny jsou už od nepaměti vyobrazovány s dlouhou a solí zvlněnou hřívou. Chcete-li napodobit tento mořem nasáklý vlasový look, pomohou vám k tomu správně zvolené stylingové produkty. Hledejte takové, které nesou název salty hair, beach waves nebo sea salt spray. Ty vám dopomohou k estetice mokrých a díky soli téměř až ztvrdlých vlasů. Mírně rozcuchaný a trashy look je zde velmi žádaný, nebojte se jej! Pokud byste chtěli ještě výraznější vzhled sirény, můžete jej umocnit vlasovými doplňky s mušlemi nebo perlami. 

Pokračování 4 / 6

Akvamarínové odstíny

Pakliže se nebojíte netradičních odstínů v líčení, zkusit můžete také oční stíny v barvě akvamarínu. Tento modrý odstín může být osvěžující alternativou ke kouřovému líčení, a pokud jej zkombinujete s perletí, vytvoříte dokonalý vzhled mořské panny. Stačí zvýraznit oční víčka (horní i spodní) a líčení ponechat bez řasenky, čímž uděláte z akvamarínu naprostý prim vašeho looku.

Pokračování 5 / 6

Pearl nails

Nehty inspirované mermaidcore vypadají přesně tak, jak byste očekávali. A také navazují na největší nehtový trend tohoto roku, tzv. pearl nails. V manikúře se tak objevují perleťové laky či perly samotné. Ty vypadají velmi efektivně jak na krátkých, tak na dlouhých nehtech. Pokud se nebojíte gelových modeláží, nechte si udělat takové, které budou zapilovány do špičky, a podpoří tak vzhled mořské sirény. Perly pak můžete aplikovat právě na špičky po vzoru slavné nail artistky Betiny Goldstein.

Pokračování 6 / 6

Vlasové vlnobití

Do estetiky mermaidcore nepatří pouze vlasy, které vypadají, jako byste právě vyšli z hlubin moře. Ostatně Ariel, na jejímž vzhledu tento trend stojí, strávila nějaký čas na souši a svou hřívu měla stále jasně definovanou. Vytvořte si pomocí trojkulmy nebo pletených copánků drobné vlnky, které vám zajistí patřičný objem. Pohrát si můžete nejen se samotným vlasovým stylingem, ale i s doplňky, kterými konečný look završíte. Vyzkoušejte široké látkové čelenky, hedvábné šátky či perleťové skřipce.