Mořský mermaidcore: Jak vypadá největší beauty trend roku a proč si ho zamilovat?

3 min čtení

3 min čtení

Nedávná premiéra live action zpracování Malé mořské víly s sebou přináší velký trend, který ovlivní to, jak budou vypadat fashion i beauty tendence letošního léta. Estetika mermaidcore už plní nejen přehlídková mola a červené koberce, ale také sociální sítě, jako je TikTok nebo Instagram. Co si z tohoto osvěžujícího trendu můžete ukrást vy?

S hraným remakem původní Andersenovy pohádky se zpod mořské hladiny vynořil nový trend. Jen na TikToku nasbíral hashtag #mermaidcore více než 200 miliónů zhlédnutí. Uživatelé této sociální sítě prezentují, jak nejlépe kombinovat síťované úplety, flitrové kalhoty či sukně s doplňky z perleti. Estetika mořské panny se však promítá také do líčení a manikúry. Nemusíte se obávat, že budete působit infantilně, trend totiž můžete demonstrovat pomocí velmi dobře dostupných a snadno proveditelných procesů. Nosit se budou perleťové nehty, jemně navlněné vlasy, na které jsme upozorňovali už začátkem tohoto roku, lesklá pleť i líčení v barvě akvamarínu. 

TIP NA VIDEO: Jak vytvořit mermaid look pomocí trojkulmy?

Rozpité líčení očí

Mořská panna je od pradávna mytické stvoření, které láká námořníky pod hladinu moří svými písněmi sirén a velmi svůdným pohledem. Základem pro vytvoření správného mermaid looku tak budou klasické kouřové oční stíny, které umocní tajemný a dramatický pohled. Nesnažte se ale o perfektně vykreslené provedení bez jediné chybičky. Důležité je docílit efektu, který připomíná vodou rozpité a rozmazané líčení, podobné, jako nosí herečka Lily-Rose Depp. Vytvoříte ho jednoduše: na plochu víčka aplikujte šedý nebo hnědý stín a oko orámujte černou tužkou na oči. Štětcem nebo tyčinkou do uší ji pak jemně rozmažte, aby líčení působilo měkce a roztekle.

Loading

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>