Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Které barvy vládnou letním vlasovým trendům? Většina vás vrátí do 90. let

Přemýšlíte nad změnou vizáže? Nebo jen chcete svoje vlasy vizuálně odlehčit? Pokud máte chuť stát se na slunečné měsíce někým jiným, novým, hravějším či divočejším, víme, které odstíny vám se změnou pomohou. Tato pětice patří mezi absolutní hity sezóny 2023!

Romantická hnědá

Chcete odlehčit odbarvovaným blond vlasům nebo naopak prosvětlit hnědé kadeře? V tom případě je tento odstín přesně pro vás. Hnědá se zlatými odlesky působí velmi přirozeně. Není proto divu, že si ji oblíbily i influencerky a celebrity jako Hailey Bieber nebo Kaia Gerber. Tato barva kombinuje syté a teplé tóny, které lichotí všem odstínům pleti, proto je snadno nositelná a sluší opravdu všem. Tento typ barvy se také velmi hodí pro techniku reverse balayage, kdy vlasy od temene ke konečkům postupně zesvětlujeme.

TIP NA VIDEO: Jak aplikovat suchý šampon?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Krémová blond

Buďme k sobě upřímní – tento odstín je velmi náročný na údržbu, zároveň ale působí velmi luxusně. Pokud je péče o vlasy vyloženě vaší zálibou, nemusíte se vůbec obávat. Odstín vlasů připomínající vanilkový krém je dobré obnovovat každé tři až čtyři týdny, v závislosti na rychlosti růstu vašich kadeří. Kořeny krémové blond sahají až do devadesátých let, jejichž návrat můžeme vidět už nejen v oblékání, ale také v beauty světě. Zkombinujte tuto blond s hnědou konturovací tužkou na rty, další esencí 90. let. Úspěch zaručen!

Pokračování 3 / 5

Dramatická rudá

Pokud hledáte něco velmi výrazného, barva zapadajícího slunce bude pro vás ta pravá. Podobně jako krémová blond, i tato barva je náročná na údržbu, která by měla probíhat v salonu, jemuž důvěřujete. Léto je pro vlasy náročné období, sluníčko, chlorovaný bazén, mořská voda i pot pro ně nejsou ideální vyhlídky, a tak pokud se pustíte do výrazného barvení, svěřte se raději do rukou profesionálů.

Pokračování 4 / 5

Lískový oříšek

Tento odstín se skvěle hodí pro brunetky, které přemýšlejí o tom, že by vyzkoušely zrzavou nebo červenou barvu. Jde totiž o barevný mezistupeň hnědé a měděné. Základem je teplá kaštanová doplněná elegantními měděnými tóny, které prostupují skrze jednotlivé pramínky. I když je tento odstín mnohem snazší na údržbu než blond nebo červená, stejně vyžaduje určitou domácí péči. Používání vhodných produktů pro barvené vlasy vám pomůže udržet vaše kadeře nejen lesklé, ale i zdravé.

Pokračování 5 / 5

Kontrastní melír

Devadesátky jsou zpět a tento účes to jen potvrzuje. Kdo neměl kontrastní pruhy ve vlasech, jako by nebyl. Jejich největší boom ale přišel na přelomu milénia. S blížícím létem je tento typ barvení vhodnější, než se může zdát, sluníčko totiž na zesvětlených vlasech udělá svou práci, a výsledný efekt tak může vypadat nejen cool, ale za použití těch správných odstínů také přirozeněji, než tomu bylo v roce 2000.

Doporučujeme

Načíst další články