Nosili jste je taky? 10 nejbizarnějších trendů, které letěly mezi lety 2000 a 2010

4 min čtení

4 min čtení

Z rádií vyhrávaly Britney, Shakira a Anastacia, kluci nosili fedory a po vzoru svých hudebních idolů si nesmyslně lepili náplasti na tváře. A všichni jsme dělali fashion nálety do Kenvela a New Yorkeru. Teď se Y2K móda, definující éru po roce 2000, vrací a opět výrazně ovlivňuje aktuální trendy. Zároveň ale dala vzniknout několika kreacím, u kterých můžeme jen doufat, že se do módy už nikdy nevrátí. Pamatujete si na ně?

Džíny s extra nízkým pasem a vázáním

Denimovou mánii po roce 2000 má mnoho z nás spojenou hlavně s legendární fotografií Britney Spears a Justina Timberlakea ve sladěných modrých outfitech. Jenže džíny toho v té době uměly nabídnout podstatně více. Základem byl samozřejmě extra nízký pas, který mimochodem vloni v plné síle vzkřísila italská značka Miu Miu. Jenže to k celkovému úspěchu ještě nestačilo.

TIP NA VIDEO: Do módy se nevrací jen trendy z nultých let, ale také z devadesátek. Které to jsou?

Džíny proto byly často ještě ozvláštněny vázáním, které nahrazovalo klasický poklopec. Někdy bylo takové efektní zdobení k vidění klidně i po celé délce nohy v místě kalhotových lampasů. A pokud jste chtěli jít ještě o jeden módní level výš, na holé bříško jste si pro jistotu dali ještě kovový ultra tenký pásek. Kdo by ho chtěl nosit na kalhotách, když jej může nosit nad nimi?!

Afro copánky, ultra krátký topík, vykukující podprsenka, tenký pásek mimo kalhoty a extra nízké džíny. Christina Aguilera se s tím nemazlila. / Zdroj: Profimedia.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>