Že po pandemii už nebudeme nosit tepláky? Omyl, tyhle se vracejí!

Také jste si mysleli, že s rokem 2022 definitivně zahodíme pandemii, home officy i tepláky? Ne tak docela. Něco se ale přece jen mění: namísto měkoučkých souprav z bavlněného úpletu nastupuje do módy ultimátní sporty model z poloviny 90. let.

V současné velmi pestré nabídce není o pohodlné kalhoty nouze – nosí se obecně volnější střihy džín, comeback slaví cargo kalhoty včetně maskáčů a do ulic se probojovaly nejrůznější úpletové legíny, dokonce i pyžamové kalhoty. Není proto důvod, aby se nevrátily i tepláky, s jejichž pomocí před více než pětadvaceti lety profilovala svou image Mel C,členka skupiny Spice Girls. Zatímco její kolegyně (možná s výjimkou Mel B) z tehdy nové dívčí kapely nosily sexy krátké šaty, ona vystupovala výhradně v pohodlných teplákách na gumu.

TIP NA VIDEO: Jaké džíny ovládnou rok 2022?

Ostatně, podobnou image v té době pěstovala i frontmanka No Doubt Gwen Stefani, která pro změnu zastupovala ženský element v jinak pánském uskupení. Sportovní móda pro ni byla způsobem, jak zapadnout mezi kluky. „Musela jsem být trochu tomboy a trochu glamour,“ komentovala kdysi svůj styl. Jak Gwen, tak Mel C nosily zejména takzvané track pants, tedy tepláky ze směsi polyesteru či polyamidu od klasických sportovních značek jako Kappa nebo Adidas. Ano – ty, kterým se v našich končinách tehdy říkalo šusťáky.

Loading
Loading

Proč se track pants vracejí právě nyní? I když si módu bokovek spojujeme spíše s přelomem tisíciletí, už ve druhé polovině devadesátek se začínala ženská silueta výrazně proměňovat. Do mainstreamové módy se začal vepisovat vliv hiphoperů i skejťáků a oblíbené mom jeans s vysokým pasem postupně vystřídaly unisexové typy kalhot, které na útlejší ženské postavě spadaly až na boky. K tomu se nosily přiléhavé cropped topy nebo o číslo menší trička, takže vždy vykukoval větší či menší pás spodního bříška. A přesně to se děje i nyní, o pětadvacet let později.

Bella Hadid

Konkrétně pak za aktuální comeback vděčíme třeba značce Miu Miu, která track pants v kolekci uvedla už předloni. Dřevo pod kotel přikládá i Balenciaga se svými luxusními baggy tepláky, které si oblíbily třeba modelka Bella Hadid nebo designérka bot Amina Muaddi. A do třetice neméně vlivná Skandinávie: svou variaci na sportovní šusťáky představila i kodaňská značka Ganni.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Fotogalerie: Kde koupit a jak nosit track pants?