.

.

Není nutné čekat do léta: 6 typů slunečních brýlí, které jsou hitem už teď!

Na sluneční brýle zpravidla pomýšlíme, až když doopravdy přijde jaro, nejpozději však, když jedeme na letní dovolenou. Letos je to ale jinak a tento doplněk byl všudypřítomný i během zimních fashion weeků. Sluneční brýle nabývají na významu a stávají se podobně nezbytným, ale i hravým doplňkem, jako je třeba kabelka. Jaké designy se teď nejvíc nosí?

Kovové obroučky

Klasické pilotky nabývají (lehce) kočičího tvaru. Kovové obroučky jim ale stejně jako přiznané nosní opěrky zůstávají, výsledný design tak působí civilně a přímo si říká o každodenní nošení. Jestli hledáte trendy brýle, které unosíte takzvaně ke všemu, pak jste na ně možná přišli. Těmto modelům rovněž nelze upřít devadesátkový vibe, což z nich činí také ideální doplněk na letní hudební festival. Stačí přidat praktickou šňůrku.

TIP NA VIDEO: Těchto 5 barev ovládne módu v roce 2023!

Video placeholde

Další trendy najdete v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 6

Elegantní retro

Oversize skla, zaoblené tvary a výrazné plastové obroučky, které sahají od obočí až ke spodní části nosu – milovnice klasického luxusu s retro nádechem 70. let si na jaře přijdou na své. Sázkou na jistotu je kombinace černých obrouček a hnědých skel, chybu však neuděláte ani s jinak barevným rámováním, které je letos ohromným trendem (píšeme o tom níže). Mimochodem, velké brýle už nejsou exkluzivní výsadou dámských kolekcí, ale výrazně pronikají i do pánského stylu (jak dobře ví i Harry Styles).

Pokračování 3 / 6

Oranžová skla

Zabarvená skla, která si spojujeme s módou přelomu milénia, se vracejí, a to v různých podobách. Zatím největší úspěch na sociálních sítích sklízejí brýle s hranatými černými obroučkami a oranžovými skly (ale můžete jít klidně i do žlutých nebo fialových). Jejich popularitu odstartovala značka Lexxola se svým modelem Damien, ve kterém se na Instagram vyfotily třeba Kaia Gerber nebo Elsa Hosk. Oranžová možná není barvou, kterou chce člověk nosit od hlavy až k patě, ale jako trendy akcent rozhodně funguje.

Pokračování 4 / 6

Sportovní styl

Brýle inspirované cyklistikou nebo lyžováním se rovněž hřejí na výsluní zájmu, byť na první pohled nepůsobí příliš přístupně. Ale kdo má trochu smysl pro humor nebo skutečný vztah ke sportu, ať neváhá. Kombinovat je přitom můžete nejen s ležérními kousky, jako jsou bomber a džíny, ale i s elegantnějšími outfity. Inspiraci přitom hledejte v královské rodině – jestli něčím v módě proslula princezna Anne, pak tím, že k usedlému kostýmku zásadně nosí sportovní brýle Adidas.

Pokračování 5 / 6

Barevné obroučky

Také barevné plastové obroučky se dostávají do popředí zájmu, a to především díky módnímu domu Loewe, který je navíc vtipně „přifoukl“. Oblíbená maďarská značka Nanushka pro změnu představila hravý mix hranatých obrouček a elipsových sklíček. Pokud ale přece jen hledáte model s více nadčasovým potenciálem, pak určitě neuděláte chybu s bílými obroučkami. Jen si dejte pozor na jednu věc: na tváři působí opticky trochu menší, což nesluší každému.

Pokračování 6 / 6

Malé černé

Nezaujaly vás předchozí trendy? Nevadí. Pravda je, že podobně jako u džínů se teď nosí skoro všechny styly slunečních brýlí. Do každodenního minimalistického šatníku ale velmi dobře zapadají i černé zaoblené obroučky s tmavými skly (a jejich kočičí variace). Nepatrnou aktualizací se mohou stát menší podlouhlá sklíčka, zkrátka jako kdyby módní dům Chanel navrhl brýle pro Matrix 5.