Rozkvetlá móda: Jak do jarního šatníku zařadit romantické květiny?

1 min čtení

1 min čtení

„Květiny na jaře? Dechberoucí,“ prohlásila kousavě Miranda Priestly v jednom z nejslavnějších módních filmů, Ďábel nosí Pradu. Ano, květiny a florální vzor nejsou na jaře ničím překvapivým, móda a trendy ale nemusí být vždy jen šokující. Romantické motivy jednoduše k prvním slunečným dnům patří. A kdy jindy si je do detailu probrat než právě na prvního máje? Pojďme se podívat na to, jak téma rozkvetlých třešní přenést do svého šatníku.

Sálem se rozezní první tóny violoncella, zatímco kamera snímá detail obří červené anturie, která tvoří středobod bílého sálu s lesklou podlahou. Na čtvercové molo začínají proudit zástupy modelek. Hrudník některých z nich nezakrývá žádný top nebo korzet, nýbrž opět typický velký list anturie s výrazným pestíkem. Jarní přehlídka značky Loewe tím do módního světa vysílá jasný vzkaz: květiny k jaru patří, jsou trendy, romantické a také pořádně cool. A tento módní dům není jediný, kdo ve fashion světě letos zastává podobný názor.

TIP NA VIDEO: Jaké šaty jsou letos nejvíc v kurzu?

Loewe jaro/léto 2023. / Zdroj: Profimedia.cz

Loewe jaro/léto 2023. / Zdroj: Profimedia.cz

Loewe jaro/léto 2023. / Zdroj: Profimedia.cz

Není důvod kolekce určené pro jaro zastiňovat potemnělými odstíny a horlivými pokusy o co největší avantgardu. Trocha estetických stereotypů v módě občas jednoduše není na škodu. A ruku na srdce – kdo se po šedé zimě netěší na záplavu rozkvetlých květů, které umocňují příjemné pastelové barvy, ženskost a něžnost?

Způsobů, jak letos květiny a florální motivy nosit, nabídly světové fashion weeky několik. Asi nikoho, kdo se alespoň trochu v aktuálních trendech orientuje, nepřekvapí, že se jedním z hlavních prvků letošní jarní sezóny staly výrazné 3D aplikace květin umístěné na různých místech šatů i sak. Můžete je nosit též jako netradiční choker, případně si je po vzoru svatební korsáže připnout na klopu. Krásně vypadají také v kombinaci s háčkovanými modely, jemnou krajkou a saténovými halter neck halenkami.

GCDS jaro/léto 2023. / Zdroj: Profimedia.cz

Shang Xia jaro/léto 2023. / Zdroj: Profimedia.cz

Emporio Armani jaro/léto 2023. / Zdroj: Profimedia.cz

Rozverné květinové vzory zároveň vybízí k materiálovým kontrastům. Edgy nádech jim dodá kombinace s tmavým denimem, koženou sukní či kalhotami. Éteričnost zase naopak umocní spojení s transparentní organzou či tylem. V květinové záplavě si letos jednoduše vybere každý bez ohledu na osobní styl, věk či tělesnou konstituci. Co více si přát?

AZ Factory jaro/léto 2023. / Zdroj: Profimedia.cz

Ermanno Scervino jaro/léto 2023. / Zdroj: Profimedia.cz

Simone Rocha jaro/léto 2023. / Zdroj: Profimedia.cz