Zbožňují je Skandinávky i Carrie Bradshaw. Budou růže hitem letošních svateb?

2 min čtení

2 min čtení

Trend plastických květinových korsáží a chokerů „zahořel“ už během letošního Valentýna, jeho hlavní sezona ale teprve přijde. Jeho potenciál se doslova do plného květu rozvine s jarem, příklonem k pastelovým odstínům a květovaným vzorům a především s pozvánkami na svatbu. Ozdobné 3D růže se letos nosí ve vlasech, zdobí kabelky, doplňují džíny a naprosto neodolatelně s nimi vypadají jakékoli šaty. Přitom zdaleka nejde o nový trend, jen kdysi jsme ho obdivovali spíše u obrazovek. Zkusíte ho tentokrát naživo?

Každým rokem se ukazuje, jakou byla Patricia Field, stylistka seriálu Sex ve městě, neuvěřitelnou módní vizionářkou. Jen málo ze současných trendů už předtím nezkusila postava Carrie Bradshaw – v případě doplňků to platí dvojnásob. I letos, devatenáct let po finální klapce posledního dílu, se její obraz stává inspirací, jak nosit zdánlivě nový trend: květinové 3D korsáže.

TIP NA VIDEO: Jaké šaty poletí v roce 2023?

Už tehdy totiž legendární stylistka vymyslela kombinaci minimalistického bílého tílka (letos si představme třeba to od Prady) a fialové květiny připnuté na rameni. Každý fanoušek seriálu si také bezesporu vybaví scény, když Carrie na konci přijíždí do Paříže – ve stereotypně pruhovaném topu, ovšem s velkou rozetou vpředu. Jakkoli to tehdy působilo bizarně, i takto řešené topy se objevují v současných kolekcích. V pokračování And Just Like That... pro změnu nosí herečka Sarah Jessica Parker, představitelka Carrie, modrou květinovou brož na klopě saka.

Záběr ze seriálu Sex ve městě (1998–2004) / Zdroj: Profimedia.cz

Carrie Bradshaw jako módní vizionářka / Zdroj: Profimedia.cz

O tom, že ozdobné 3D květiny nejsou módním nápadem, který zůstal omezen na styl jedné fiktivní stylové Newyorčanky, svědčí jiné dílo z nultých let – film Přes noc třicítkou (2004), ve kterém tehdy zazářila Jennifer Garner. I ten se nyní z hlediska Y2K módy stává vděčnou inspirací – nechybějí frivolní svetříky, korzety, minišaty na ramínka ani růže – třeba v podobě romantického náhrdelníku na krk. Je celkem příznačné, že se tomuto trendu v angličtině říká corsage. Právě z hlediska letošních svatebních doplňků má totiž velký potenciál, ať už v případě oblékání nevěst, nebo ještě lépe svatebčanů.

S. J. Parker jako Carrie Bradshaw v seriálu Sex ve městě (1998–2004) / Zdroj: Profimedia.cz

Jennifer Garner ve filmu Přes noc třicítkou (2004) / Zdroj: Profimedia.cz

Stejně tak se ale dají růže začlenit i do každodenního oděvu. Například polská značka Couple Dansant upcykluje kožené bundy a klasické košile tak, že ke krku přidává ozdobnou korsáž ze stejného materiálu. Dánská módní influencerka Caroline Brasch zase definuje aktuální skandinávský styl díky sponám do vlasů, které vyrábí pod svou značkou Caro Editions. Růže se též staly motivem jedné z posledních kolekcí značky Mango, ale objevují se i u etických značek, jako je Reformation nebo Gimaguas. Nemluvě o designérských značkách, které tento trend uvedly na přehlídkách – jmenujme třeba Acne Studios nebo Blumarine. A vzpomenout můžete také na Loewe střevíčky s podpatky ve tvaru růže, které debutovaly už loni. Romantika zkrátka aktuální módou doslova prorůstá!

Inspirace z Instagramu: Trend 3D růží

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading