Sarah Jessica Parker při filmování And Just Like That...

Sarah Jessica Parker při filmování And Just Like That... Zdroj: Profimedia.cz

.
.
.
.
.
31
Fotogalerie

GLOSA: Příšerný styl Carrie Bradshaw? Vždycky byla trochu mimo

Ve čtvrtek 9. prosince se po sedmnácti letech od poslední klapky dočkáme pokračování seriálu Sex ve městě. Tentokrát se však bude jmenovat And Just Like That... – podle slavného slovního obratu Carrie Bradshaw. Jak budou v deseti nových dílech vypadat životy oblíbených hrdinek, zatím netušíme, zato můžeme téměř v přímém přenosu sledovat jejich garderobu. A ta budí velmi rozporuplné pocity. 

Tam, kde jsou vysoká očekávání, lze očekávat i přísné soudy, a tak je pochopitelné, že už první zveřejněná fotografie z natáčení And Just Like That..., volného pokračování seriálu Sex ve městě, budila řadu emocí. V první řadě se nabízela zásadní otázka: Carrie, Miranda, Charlotte... A kde je Samantha?

I když je obecně známo, že Kim Cattrall návrat ke své ikonické roli dávno a rezolutně odmítla, protože si dlouhodobě nerozumí s hereckou kolegyní Sarah Jessicou Parker, lidé na sociálních sítích nepřestávají lkát, že bez Samanthy to nebude ono. Že její peprné hlášky byly na seriálu nejlepší. Postava sebevědomé PR manažerky s vřelým vztahem k sexu skutečně funguje jako přirozená protiváha často dětinsky a nejistě vystupující Carrie. Na rozdíl od ironické a mnohdy velmi přísné Mirandy však protiváha chápající, která kamarádku nikdy za nic neodsuzovala. Ani za toxický vztah s Božským.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na záběry z natáčení And Just Like That...

Video placeholde

Další vlnu pochybností pak vzbuzují outfity, protože móda byla vždy důležitou součástí Sexu ve městě. Produkce se jimi nesnaží nijak tajit – naopak. Molly Rogers a Danny Santiago, kteří v křesle stylistky vystřídali legendární Patricii Field (toho času působící na natáčení Emily v Paříži) dokonce založili instagramový účet @andjustlikethatcostumes, kde se dělí o čerstvé plody své práce. A je to zajímavý pelmel.

Přísné moderní byznys looky střídají podivně vrstvené bohémské šaty vzbuzující otázku, zda náhodou nejsou produktem levné rychlé módy (nejsou). Nově Carrie nosí také overaly; zatím jsme ji na fotkách mohli vidět ve vintage modelu Claude Montana, což byl hvězdný návrhář 80. let, nebo v podivně kostkovaném kousku harémového střihu newyorské návrhářky Normy Kamali.

Aby se tvůrci zavděčili publiku, ozývají se i reminiscence starých známých outfitů. Na schůzku s Božským Carrie oblékla dramatickou puntíkatou sukni Carolina Herrera a fascinátor, který probouzí vzpomínky na hrdinčin svatební model od Vivienne Westwood. Vrací se legendární modré manolky Hangisi nebo svatební sako, ve kterém se Bradshaw vdala na konci prvního filmu Sex ve městě. Největší nadšení ovšem zatím způsobily modré přiléhavé šaty od Normy Kamali, které svým sexy nábojem připomněly jeden z dávnějších modelů. „Ano, tohle je konečně Carrie,“ libovali si fanoušci na sociálních sítích. Pak ale přišla studená sprcha.

Tohle je Carrie! Saeah Jessica Parker v šatech Norma Kamali a sako Max Mara
Tohle je Carrie! Saeah Jessica Parker v šatech Norma Kamali a sako Max Mara | Zdroj: Profimedia.cz

Uklízečka na útěku

Dosud nejdivnější outfit zveřejnili tvůrci minulý týden. Carrie kráčí ulicí, telefonuje a na sobě přitom má gingham šaty Batsheva, přes to mikinu na zip, rozepnuté střevíce, šátek uvázaný na babku, sluneční brýle zdobené štrasem a k tomu všemu na rukou fialové gumové rukavice. A po letech opět kouří! O co tady jde? Sarkastický instagramový účet @everyoutfitonsatc, který se stylu Carrie Bradshaw tak trochu posmívá, nabídl několik možných výkladů – od vyšinuté ambasadorky Gucci až po sériovou vražedkyni převléknutou za uklízečku. Bizarní scénu dokresluje setkání s ženou (Katerina Tannenbaum), která má na sobě kozačky ve tvaru tašky.

Co se tady podle vás děje?
Co se tady podle vás děje? | Zdroj: Profimedia.cz

Carrie Bradshaw je považována za jednu z nejstylovějších fiktivních postav šoubyznysu, duchovní matku Emily v Paříži, starší sestru Blair Waldorf z Gossip Girl, předchůdkyni všech současných seriálových hrdinek, které nás baví nejen svými osudy, ale i svým šatníkem. Na první dojem tak mohou její nové outfity působit přeplácaně či na sílu. Pojďme si ale osvěžit paměť: Carrie měla vždycky svérázný styl.

Minimalisticky se oblékala jen výjimečně a málokdy šetřila doplňky. Naopak, často volila outfity, ve kterých vypadala naivně až pitoreskně – třeba když přijela za Petrovským do Paříže v pruhovaném úpletu od Sonii Rykiel s velkou květinovou aplikací na hrudi. Proužky se přece v Paříži nosí, ne?

Tahle seriálová postava sice módu miluje do té míry, že kdysi nutila svého přítele přísahat na Chanel, není ale módní ikonou v tradičním slova smyslu. Inspirativní je spíš její odvaha být na ulici výrazná. Vzpomínáte, jak se pitomec Berger posmíval jejímu fascinátoru? „Příšerná hučka,“ pronesl v hádce, aby ji ranil. To byl moment, kdy mu Carrie ukázala záda: „Úchvatný klobouk. Úchvatný!“ bránila ho.

Její posedlost lodičkami Manolo Blahnik pro změnu dostala jméno sympatického návrháře mezi nejznámější značky světa. Seriál mu dokonce věnoval celou epizodu nazvanou Právo ženy na boty, která pokládá otázku, jestli je normální utrácet za boty 485 dolarů (podle Carrie samozřejmě ano).

.
. | Zdroj: @everyoutfitonsatc

Tahle kudrnatá blondýna kvůli módě úplně klidně riskuje, že bude trapná nebo chudá. Současně nás ale učí nestydět se za to, když to máme podobně. Ano, nakupování je guilty pleasure a citát, že peníze by měly viset ve skříni na ramínku, obstojí asi jen u luxusních kabelek. Na druhou stranu móda není blbost, je to naše každodennost, která současně poskytuje odreagování a únik z reality. Můžeme díky ní být sami sebou i někým úplně jiným. Můžeme o ní přemýšlet vážně včetně současných palčivých otázek udržitelnosti, ale pořád to může být zábava. A právě s těmito motivy si Carrie Bradshaw a její stylisté dokážou pohrávat na maximum.

Fotogalerie: Nejbizarnější outfity Carrie Bradshaw – před dvaceti lety a nyní