.

.

.
.
.
.
.
17
Fotogalerie

Bezpečné a zdravé opálení existuje! Dejte šanci samoopalovacím krémům

I přesto, že se neustále mluví o tom, že opálená pokožka mezi světové trendy nespadá, realita je pořád jinde – zkrátka vypadá lépe. Opalování ale není zdravé a kůži nenávratně poškozuje. Nadměrné vystavování pokožky slunci vede k jejímu předčasnému stárnutí i ke zhoubným nádorům. Pobývat na sluníčku byste tak měli pouze za použití dostatečné UV ochrany. Pokud ale toužíte po snědé pokožce, řešení zde je, a dokonce bezpečné. Dejte šanci samoopalovacím krémům!

Velká výhoda samoopalovacích produktů je nejen v jejich bezpečnosti, ale také v rychlosti a ceně. Na trhu je jich nepřeberné množství a kosmetické firmy se za ta léta, kdy jsme ze samoopalováku všichni zoranžověli, výrazně posunuly. Vybírat si tak můžete z krémů, samoopalovacích mlék, kapek, gelů nebo pěny. Dokonce se není třeba obávat ani nepříjemného odéru. Dnešní produkty obsahují speciální složky a přidaná aromata, která typický zápach eliminují.

TIP NA VIDEO: Jak správně pečovat o pokožku po samoopalování?

Video placeholde

Co jsou samoopalovací krémy a jak fungují?

Většina samoopalovacích krémů obsahuje látku DHA neboli dihydroxyaceton, známý také jako glyceron. Tento monosacharid reaguje na vrchní vrstvě pokožky s odumřelými kožními buňkami, a po několika hodinách dokáže změnit barvu svrchní pokožky až na několik dní. Intenzitu opálení ovlivňuje podíl DHA v samoopalovacím přípravku, platí tedy, že čím větší podíl DHA, tím intenzivnější opálení. Dihydroxyaceton je syntetická látka, pokud byste raději použili něco na přírodní bázi, na trhu seženete samoopalovací přípravky, ve kterých najdete také přírodní DHA, vyrobené z červené řepy a třtiny. 

Jak správně samoopalovací přípravky nanášet? 

Použití samoopalovacích krémů je snadné a přináší skvělé výsledky, pokud postupujeme při jejich nanášení správně. Jak je tedy aplikovat, abychom dosáhli nejlepšího efektu?

1. Pokožku musíte připravit na aplikaci

Před aplikací proveďte peeling celého těla, pokud máte citlivou pokožku, postačí ji promasírovat suchým ručníkem. Než začnete aplikovat samoopalovací přípravek, kůži řádně vytřete tak, aby byla dokonalé suchá.

2. Aplikujte dostatečné množství, ale nepřežeňte to

V případě aplikace samoopalovacího přípravku je potřeba dodržet množství doporučené výrobcem. Dejte si pozor na přebytek produktu a raději aplikujte samoopalovák v tenkých vrstvách každý jeden den. Tím docílíte rovnoměrného rozprostření barvy a zamezíte nevzhledným flekům.

.
.

.
.

3. Umyjte si ruce

Určitě víte, že po aplikaci samoopalovacího přípravku je potřeba si umýt ruce, abyste se vyvarovali oranžových dlaní či fleků mezi prsty. Proto je nutné si neprodleně po aplikaci řádně umýt ruce, a to ideálně mýdlem a kartáčkem na nehty, které samoopalovací krémy také rády zabarvují.

4. Nechte nátěr zaschnout

Bezprostředně po aplikaci se určitě neoblékejte, produkt musí zaschnout. Ideální je vyčkat 10 minut. Poté je ale na dalších 10 hodin potřeba vynechat aktivity, u kterých se člověk zapotí. Zapomeňte tedy na sport, plavání či saunu. Ideální je aplikace večer a po 10 minutách obléknout volné a vzdušné pyžamo.

Produkty, které vám zajistí krásné opálení, najdete v galerii:

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.