Mini s rozparkem, devadesátková maxi i cargo: Kde koupíte trendy letní sukně?

2 min čtení

2 min čtení

Máte plnou skříň květovaných midi sukní? Jestli je milujete, noste je klidně dál. Trendy letošního léta však diktují trochu jiný styl a přenášejí nás se vší parádou rovnou do přelomu let 1999 a 2000.

Letošní nabídka sukní nutně způsobí déjà vu zejména těm, kteří dospívali na konci 90. let a přelomu milénia. Seriál Přátelé se ještě vysílal premiérově, v časopisech jsme obdivovali styl Gwyneth Paltrow a Cameron Diaz, zatímco v televizní hitparádě už vítězily Britney Spears, Christina Aguilera či Jennifer Lopez. Móda přelomu milénia je vlastně docela pozoruhodná a každý si v ní může najít to své. Stále ještě doznívají čisté linie, postupně jimi však prostupuje praktická móda ulice ovlivněná hip hopem i skejtovou subkulturou. Do toho přimíchává party styl bohatých slečen, které po roce 2000 reprezentovaly zejména Paris Hilton s Nicole Richie.

TIP NA VIDEO: Jaké trendy z devadesátek se letos vracejí?

Tohle všechno se stává inspirací i pro letošní módu, sukně nevyjímaje. Na jedné straně se tak objevují áčkové nebo přiléhavé mini, jež dávají vzpomenout na devadesátkový styl Kate Moss. Často je doprovází provokativní detail v podobě rozparku, který v mileniálech možná probudí vzpomínky na Bridget Jones a hlášku o zapomenuté sukni. Současně letí midi délky, nicméně i ty se již přizpůsobují aktuální Y2K estetice. Saténové nebo květované sukně vstupují do pomyslné síně slávy a na piedestal žhavých trendů místo nich míří tube sukně – pouzdrovky z nejrůznějších pružných materiálů, úpletových nebo transparentních. Donedávna oblíbené délky do půlky lýtek rovněž mizí a nahrazují je rovné maxi sukně až ke kotníkům nebo klidně i na zem. Jestli vám popis nestačí, vzpomeňte si, co nosily Rachel a Monica.

Stejně jako u kalhot i u aktuálních sukní dochází ke změně těžiště pasu a začínají převládat bokovky. Letošní modely proto takřka nelze oddělit od specifických topů, mezi nimiž vévodí přiléhavá tílka nebo mikro trička – tedy taková, která vypadají, jako byste si je vypůjčila od své čtrnáctileté sestry. Ta tvoří perfektní protipól ke cargo sukním, které rovněž nabírají na oblibě – v mini i maxi podobě. A zatímco starší mileniálky, které je kdysi sháněly po všech čertech na tržnicích, se chytají za hlavu, představitelky generace Z je s gustem kombinují naprosto stejně, jako se nosily tehdy: s teniskami Adidas a malou kabelkou přes rameno.

Inspirace z Instagramu: Letní sukně

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading