Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Francouzská manikúra? Ne, děkuji! Jak na nehty podle pravých Pařížanek?

Francouzky nás přitahují neustále. Ať už hledáme inspiraci v oblasti módy nebo krásy, jsou pomyslným vzorem pro nejednu ženu. Pokud totiž hledáte elegantní, nadčasové a sofistikované oblečení nebo líčení, jejich estetika je nepřekonatelná. Bylo toho už hodně řečeno o tom, do jakých kousků v šatníku francouzské ženy investují, i o tom, jak se starají o svou pleť či jak se líčí. Jakou ale nosí manikúru? A proč to není námi oblíbená francouzská?

Když se řekne Francouzka, hodně lidem se vybaví onen evergreen v podobě ženy v pruhovaném tričku a saku se rty zabarvenými dočervena. V podstatě tomu tak často i bývá. Francouzská estetika je založena na minimalismu, eleganci a přirozenosti. Tyto dívky se zkrátka nenechávají unášet nejnovějšími trendy, a to ani v oblasti oblékání, líčení nebo manikúry. Pokud jde o nehty, vydávají se cestou, kterou dobře znají a která funguje. Tedy cestou zdravého a upraveného nehtu, který na sebe nepoutá veškerou pozornost. 

TIP NA VIDEO: Jaké jsou letošní trendy v manikúře?

Video placeholde

Nehty Francouzek jsou dokonale čisté, většinou krátké a zapilované do oblouku. Samozřejmostí jsou bezchybně upravené kůžičky, minimální zdobení nehtů a sofistikované odstíny laků. Manikúra je pro ženy ve Francii více než jen samotné barevné lakování, je to hlavně precizní úprava a péče, která je pro ně tak důležitá. Velmi těžko zde najdete ženu s dlouhými akrylovými nehty, divokými vzory nebo oprýskaným a odrostlým lakem. 

A jak tedy vypadá typická manikúra francouzských žen? Jak bylo již zmíněno, začíná řádnou úpravou nehtu. Nehet se zastřihne, zapiluje, upraví se kůžičky a poté se na něj aplikují vyživující a hydratační produkty. Laky volí Francouzky většinou v nude odstínech. Béžové, světle růžové, takové, aby byly co nejpodobnější přirozené barvě jejich vlastního nehtu. 

Výjimkou z pravidla je červená manikúra. Ačkoliv si většina Francouzek udržuje nehty buď bez lakování nebo s použitím přirozeného nude odstínu, na červenou nedají dopustit. Když tedy chtějí své nehty zvýraznit, volí karmínovou, zářivě šarlatovou nebo tmavší červenou. Samozřejmě lak musí být precizně nanesen a bez jediné chybičky. Při sebemenší oděrce jej francouzské ženy stahují dolů a nehty mají raději „nahé“. 

Pokud ale čekáte, že mezi jejich oblíbené patří i nehty ve stylu francouzské manikúry, čekáte marně. Ta je pro Francouzky naprostým oxymóronem. Ačkoliv je celosvětově velmi oblíbená, ve Francii ji ženy nikdy nepřijaly za vlastní. Počátky tohoto trendu hledejme v americkém Hollywoodu. V 70. letech s ní přišel Jeff Pink, ředitel značky značky Orly. Ten totiž dostal za úkol vymyslet univerzální nehtový design, který by se hodil ke všem kostýmům. Důvod, proč výsledek pojmenoval slovním spojením francouzská manikúra, je jednoduchý – marketing. Stejně jako dodnes obdivujeme všechno francouzské i my, nejinak tomu bylo v sedmdesátých letech. Mánii kolem této úpravy nehtů tak spustila opět jen touha přiblížit se francouzským ženám.

 

Doporučujeme

Načíst další články