Třpytivá i s perlami: Jak se letos nosí francouzská manikúra?

Minulý rok jsme byli svědky obrovského rozmachu francouzské manikúry, která vystoupila ze své tradiční bílo-béžové podoby a rozzářila se všemi barvami a vzory. Letos bude tato mánie pokračovat, ba dokonce se rozroste o nové motivy i barevné kombinace. Jaké trendy budou letos vévodit tomuto oblíbenému nehtovému designu?

Francouzská manikúra je absolutní nehtový evergreen, pro některé je ale stále velkým překvapením, když zjistí, jak je to s jejím původem. Přestože si ji stále mnozí spojují hlavně s elegancí francouzských žen (a že tomu její název dost napomáhá), její počátky je nutné hledat v americkém Hollywoodu. V 70. letech ji totiž ve filmových ateliérech vymyslel Jeff Pink, ředitel značky laků na nehty Orly.

TIP NA VIDEO: Jak si doma upravit gelové nehty?

V té době bylo stále zvykem, že filmoví maskéři museli herečkám při každé obměně kostýmu změnit i barvu nehtů, což bylo dost nepraktické. Pink proto dostal za úkol vymyslet natolik univerzální nehtový design, že obstojí při každém převlečení. Při tom vycházel z přirozeně upravených nehtů ve stylu, jak se o nich píše už třeba v románu Paní Bovaryová z poloviny 19. století. A tak vznikla nesmrtelná kombinace neutrálního nude odstínu s tehdy ještě poměrně nezvyklým bílým lakem.

Pinkova nehtová technika posléze začala sklízet úspěch i za hranicemi Hollywoodu. Z obchodního hlediska jí ovšem něco chybělo – poutavý název, který by dokázal oslovit lidi po celém světě. A jelikož ženy obecně milují vše, co je francouzské, z pracovního názvu přírodní nehtový set vznikla francouzská manikúra. A mánie mohla začít.

Od té doby je francouzská manikúra kultem, který lze pravidelně vídat na světových fashion weeks i na všech významných kulturních akcích. Milují ji ženy po celém světě, a dokonce i vévodkyně Kate ji zvolila na svou slavnou svatbu s princem Williamem v roce 2011.

Vloni se francouzská manikúra dočkala výrazného módního updatu. Design, který si dosud všichni spojovali se střídmostí, jednoduchostí a minimalismem, náhle začal hýřit všemi barvami a zcela se vymanil ze zajeté škatulky. Klíčovým trendem byly hlavně takzvané Skittles nehty, v nichž tradiční bílé konce nahradily duhové barvy, i takzvaná obrácená francouzská manikúra, kdy byl barevný proužek aplikován hned u nehtového lůžka.

Z těchto technik do značné míry vychází i letošní trendy. S příchodem jara ale bude též dle zvyklostí vzrůstat obliba pastelových odstínů a jemných barevných gradientů. O slovo se stejně tak přihlásí dekadentní černá úprava, psychedelické vlnky a zvířecí vzory. Mezi všemi trendy ale budou bezesporu vynikat především metalické, třpytivé linky a návrat k tradičnímu nude pojetí, které ozvláštní drobné nalepovací perly, jež francouzskou manikúru katapultují na zcela nový módní level.

Loading
Loading
Loading

Inspiraci na trendy francouzskou manikúru najdete v galerii: