frenchbeauty_Instagram @lenamahfouf @violette_fr @lesfillesenrouje

frenchbeauty_Instagram @lenamahfouf @violette_fr @lesfillesenrouje

Vyživující hydratační krém, Embryolisse, 379 Kč, notino.cz
Zkrášlující mlha pro zářivý vzhled pleti, Caudalie, 353 Kč, notino.cz
Exfoliační a čistící pleťový lotion P50, Biologique Recherche, info o ceně v obchodě, biologique-recherche.com
Zklidňující sérum pro citlivou pleť, Darphin, 750 Kč, notino.cz
Červená rtěnka, Les Filles en Rouje, 32 eur, rouje.com
20
Fotogalerie

Proč jsou Francouzky přirozeně krásné? Za jejich image stojí těchto 7 snadných beauty triků!

Kult francouzské krásy je nesmrtelný. Mnozí jej sice dnes považují spíše za mýtus, pravdou ale zůstává, že spousta Francouzek skutečně přistupuje k péči o pleť a tělo trochu jinak než ženy z jiných zemí. V čem spočívá kouzlo, kterým Pařížanky vládnou a které z nich dodnes dělá nejpřirozenější krásky planety?

Největší pozornost věnují péči

Proč zakrývat make-upem nedokonalou pleť? Mnohem důležitější je najít příčinu nedokonalostí a pomoci pleti opět zářit. Francouzky se shodují, že právě důkladná péče, která odpovídá všem potřebám jejich pokožky, je základem přirozené krásy. Nezanedbávejte proto odličování ani čistění a ideálně si najděte dermatologa, se kterým se poradíte, co vaše pokožka potřebuje a jak případně zlepšit její stav.

TIP NA VIDEO: Jak na nadčasové líčení? Inspirujte se u Francouzek!

Video placeholde

Totéž platí o vlasové péči. Francouzky si nepotrpí na výstřední účesy ani přehnané kulmování či žehlení. Místo toho své kadeře nechají pohupovat ve větru přesně takové, jaké je mají od přírody. Co jejich vlasům nikdy nechybí? Ano, je to opět kvalitní péče, která jim dodá lesk a přirozený objem.

TIP: K dokonalé pleti ani vlasům vám nepomohou pouze vhodné produkty – zevnějšek je totiž odrazem toho, co se děje uvnitř v těle. Stravování, životní návyky a třeba i kvalita spánku, to vše má vliv na stav pleti, kadeří nebo nehtů. Než se tedy pustíte do nákupu krémů, zkuste se nejdříve zamyslet, co můžete pro svůj vzhled udělat teď hned, aniž by vás to stálo jedinou korunu.

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Nepřehánějí to s make-upem

Často se s francouzskou krásou pojí zvolání Méně je více! A jak se zdá, něco na tom bude. Byla by škoda veškerou péči, kterou místní ženy do své pleti vkládají, zazdít tunou make-upu. Přirozenost by totiž měla být na prvním místě, a tak zkuste po jejich vzoru místo hutného krycího make-upu sáhnout po lehké bázi, kterou doplníte CC krémem či CC sérem. Tím docílíte přirozeného prozáření pleti, které je pro ženy nejen z Paříže tak typické.

TIP: Pro všechny případy mějte po ruce ještě korektor, kterým zamaskujete občasné nedokonalosti a pupínky. Dejte ale vždy pozor, abyste jím zamazala opravdu jen nutnou plochu. Produkt vklepejte co nejvíce do pleti a dále jej nikam neroztírejte.

Pokračování 3 / 7

Vždy u sebe mají rtěnku

Kouřové líčení ani výrazné stíny nejsou potřeba. Co ale Francouzkám nikdy nechybí v make-upové taštičce ani v kabelce, je výrazná rtěnka, která se postará o veškerou beauty parádu. Nebojte se proto ani vy sytých odstínů červené či vínové, ke kterým už stačí přidat jen řasenku.

TIP: Trochu rtěnky si naneste také na líce místo tvářenky a lehce ji prstem rozetřete. Dodáte tím pleti na decentní šťavnatosti a zároveň se naučíte jeden jediný produkt využívat na maximum.

Pokračování 4 / 7

Chodí na kosmetiku a do lékárny

Ale ne do ledajaké! Francouzské lékárny jsou mnohem víc než jen obchod, kde si koupíte paralen a vitamin C. Jsou to místa, která skrývají ty největší poklady z dermo péče i z celého světa krásy. Abyste se jich i vy nabažila, rozhodně kvůli tomu nemusíte létat až do Paříže. V Praze před pár lety vznikla například La Pharmacie Française, která nabízí tutéž péči, na niž jsou zvyklé i Francouzky.

TIP: Kvalitní kosmetiku pravidelně doplňujte ještě o facial ošetření. Vy i vaše pokožka si relax alespoň jednou za měsíc zasloužíte. Perfektní péči vám dopřejí například ve vinohradském salonu Biologique Recherche.

Pokračování 5 / 7

Libují si v tekutých produktech

Pudry a zmíněné hutné make-upy s vysokým krytím jsou Francouzkám cizí. Místo nich sahají raději po lehčích tekutých produktech založených na vodní bázi, které umí mnohem lépe podpořit onen pověstný glow, zatímco pleť zůstane přirozená. Nikdo přece nechce mít na obličeji masku. Místo ní raději světu ukažte svou pravou tvář.

Pokračování 6 / 7

Sbírají parfémy

Mít svou signature vůni je cílem mnoha žen, otázka ale zní – proč mít jen jednu, když jich můžete mít víc? Francouzky mají údajně ve své sbírce v průměru od tří do deseti parfémů, které používají dle nálady a outfitu. A co víc, nosí je každý den, nikoliv jen na výjimečné příležitosti. A moc dobře vědí proč – vůně stejně jako třeba oblečení utváří naši osobnost a výrazně ovlivňuje i to, co a jak vyzařujeme do svého okolí.

TIP: Pokud jste ve světě vůní nováčkem, zkuste se nejprve zaměřit na testování tónů, které vám vyhovují a s nimiž se umíte sžít. Líbí se vám spíše květinové, dřevité, nebo unisexové vůně? Od toho se odpíchněte a zkoumejte svůj parfémový nos. Při aplikaci pak nezapomeňte, že vůně nejdéle drží na místech, kde vám pulzuje krev, tedy na zápěstí a krku.

Pokračování 7 / 7

Nezapomínají na nehty

Pleť sice můžete mít sebečistější, ale oprýskaný lak není nikdy dobrou vizitkou. A Francouzky to moc dobře vědí, proto svým nehtům věnují podobnou péči jako pleti. Výrazný nail art u nich ale nenajdete. Stejně jako v líčení i na rukou dávají přednost přirozenosti. Sázkou na jistotu tak jsou vždycky nude laky, případně rudá či černá klasika.

TIP: Po vzoru žen z Francie noste nehty v jejich přirozené délce i tvaru. Žádné ostré drápky ani rovně useknuté lopatičky neudělají tolik parády, a navíc často působí dost kýčovitě.

Na které konkrétní beauty produkty nedají Francouzky dopustit? Výběr top 20 najdete v galerii v úvodu článku.