Žijte v souladu se svými hormony. Jak se starat o pleť během cyklu?

Jeden či dva pupínky v období PMS nejsou jediným projevem, jak naše tělo reaguje na hormonální změny, které měsíc co měsíc zažíváme. Co přesně se v něm děje a jak se postarat o to, aby naše pleť dostala každý týden přesně to, co potřebuje?

Naučit se vnímat svůj cyklus a pochopit, co tělo i pokožka v každé jeho fázi potřebují, je velkým krokem vpřed. Nejenže mnohem lépe porozumíte fungování svého organismu, ale také budete mít jistotu, že vás nezaskočí náhodné vyrojení pupínků ani znenadání vysušená pleť.

TIP NA VIDEO: Vyzkoušejte omlazující cviky pro svou pleť!

To, že hormony ovlivňují v těle víceméně všechno, je fakt, který by zasloužil sáhodlouhou analýzu. Cykličnost se totiž promítá nejen do naší fyzické schránky, ale i do toho, jak se cítíme nebo jak jsme během jednotlivých týdnů výkonné. Tentokrát se pojďme ale podívat pouze na to, jak umějí hormony během měsíce zamávat s pletí. Jde o mnohem komplexnější problematiku sahající za hranici onoho pověstného pupínku těsně před menstruací.

Pro začátek vycházejme z předpokladu, že jeden cyklus trvá v průměru 28 dní. Během tohoto období procházíme hned čtyřmi fázemi, z nichž se jedna od druhé snad nemůže lišit víc. To, že jednou žasneme, jak je naše pleť prozářená, zdravá a krásná, a o pár týdnů později budeme nevěřícně kroutit hlavou nad tím, proč naše tvář vypadá jako v období puberty, je zcela přirozené. Za vším hledejme hormony. Stačí ale pár základních znalostí a tipů, jak o sebe v dané fázi pečovat, a hned bude zase lépe.

Jak jednotlivé fáze vypadají a jak jim uzpůsobit svou skin care, se dozvíte na další straně. >>>