Jarní beauty příprava: Které čtyři snadné kroky vás dovedou k zářivé pleti?

2 min čtení

2 min čtení

Jaro sice už oficiálně začalo, aprílové počasí a nízké teploty tomu ale nenasvědčují. Využijte proto nadcházející zatažené dny k provětrání svých beauty zásob a připravte svou pleť na období plné slunce. Kvalitní a hlavně vhodná péče je totiž s přibývajícími paprsky víc než nutná.

Zatímco během chladné a suché zimy jsme se v péči o pleť zaměřovali především na dostatečnou hydrataci a vyživení pokožky, s příchodem jara je opět potřeba některé kroky v beauty rutině upravit. Sluníčka bude (snad) přibývat a teploty porostou, což se může bez dostatečné péče na naší pleti výrazně podepsat. Co dělat jinak a jaké produkty do své pravidelné péče zařadit?

TIP NA VIDEO: Pět kroků k dokonalému odlíčení pleti

SPF je základ

Opakování je matka moudrosti a u aplikace krému s ochranným UV faktorem to platí dvojnásob. Přestože je vhodné jej používat po celý rok za jakéhokoli počasí, s přibývajícími slunečnými dny je potřeba se na něj zaměřit ještě více. Rozhodně se ale neodbývejte make-upy či BB nebo CC krémy, které slibují jistý obsah SPF – nikdy není dostatečný. Místo nich sáhněte po skutečně kvalitním krému minimálně s SPF 30, ideálně 50. Aplikujte jej vždy jako poslední krok, po němž už pak budete jen nanášet make-up, a podle potřeby vrstvu během dne obnovujte – v takovém případě jsou ideální pleťové mlhy s SPF.

A proč se vlastně na SPF klade tak velký důraz? Kromě toho, že chrání před spálením kůže, též slouží jako prevence proti předčasnému stárnutí a v konečném důsledku také předchází riziku vzniku rakoviny kůže. Věnovat onu jednu minutu aplikaci krému ráno v koupelně se tedy skutečně vyplatí.

Emulze pro velmi citlivou pleť se sklonem k zarudnutí s SPF 50+, Heliocare, 899 Kč, Tarsio.cz

Ochranný pleťový krém s probiotiky SPF 50+, Beauty Of Joseon, 873 Kč, Notino.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>