Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Taurus season: V jarním líčení vsaďte na klasiku po vzoru zrozenců Býka

A máme tady další sezonu, tentokrát Býků. Slunce vstupuje do tohoto znamení 20. dubna, což je den, kdy do našich životů můžeme přivítat období stability a praktičnosti. Energie, které se s předchozím obdobím Berana vydraly na povrch, se zklidňují a směřují k materiálnímu ukotvení. Býk se všeobecně spojuje se zdravým rozumem a touhou po hmotném zajištění. Toto zemité znamení umí být velmi tvrdohlavé, ale i oddané a houževnaté. V líčení upřednostňuje klasiku a jednoduchost, celkově vsází na zaručené postupy, než že by se nechal zlákat současnými trendy. Pokud si tedy chcete na následující měsíc odpočinout od extravagance, sezona Býka je ideálním obdobím.

Hnědé oční stíny

Lidé narozeni ve znamení Býka mívají nádherné a uhrančivé oči. Je vyloženě těžké se do nich nedívat. Hnědé stíny jsou pro ně ideální, nejen s odkazem na zemitost znamení. Dokážou totiž podtrhnout krásu a hloubku pohledu. Volte nude palety, kde najdete velké množství hnědých a béžových odstínů. Je pak na vás, zda si vytvoříte kouřové líčení nebo zvýrazníte oči jemnou hnědou linkou. Tak jako tak nezapomeňte líčení dokončit kvalitní řasenkou. 

TIP NA VIDEO: Jaké jsou vyhlídky pro Býky v roce 2023?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Klasické rudé rty

Zrozenci Býka jsou praktičtí, spolehliví, romantičtí a mají rádi luxus. Je jim vlastní smysl pro eleganci a nadčasovost, a to se projevuje nejen v oblékání, ale i v líčení. Pokud se chcete cítit sebevědomě, zkuste klasiku v podobě červené rtěnky. Není nic luxusnějšího, než perfektní pleť a rudá ústa. 

Pokračování 3 / 5

I růžová to může být

Mezi kameny, které jsou pro Býky ideální, najdete velké množství těch růžově nebo fialkově zbarvených. Patří mezi ně růženín, kunzit, rodochrozit nebo thulit. Všechny navíc spojuje jedna vlastnost, a to je schopnost odbourávat Býkům zábrany a otevřít jejich srdce pro navazování vztahů, ať už přátelských či partnerských. Růžová se tak k tomuto znamení velice hodí. Nebojte se ji tedy využít v líčení, ať už za pomoci tvářenky nebo na rtech, kdy můžete místo klasické rudé zvolit také růžovou rtěnku či lesk. Pro ty odvážnější tady máme růžové stíny nebo oční linky, přičemž kombinovat můžete světlejší i tmavší tóny. Uvidíte, že tato romantická barva dodá vašemu looku ženskost a jemnost.

Pokračování 4 / 5

Jemná manikúra

Býci jsou známí svou praktičností a konzervatismem, to se odráží i do jejich vztahu k manikúře. Nejpohodlněji se cítí s kratšími nehty a přirozeným lookem. Zkrátka, dlouhé a červené modeláže u nich nehledejte. To ale neznamená, že manikúru zanedbávají. Je pro ně naopak velmi důležitá, neboť nehty jsou naší vizitkou, což zrovna Býci uznávají za své. Vsaďte tedy na béžovou, ballet pink nebo krémovou a dodejte svým nehtům sofistikovaný a elegantní nádech. Pokud se chcete inspirovat trendy, můžete vyzkoušet tzv. pearl nails, neboli perleťové nehty. Jedná se o nejvíc cool manikúru roku 2023.

Pokračování 5 / 5

Zelená, zelená, zelená

Zajímat by vás měla nejen růžová, ale i zelená barva, která je typická pro důležité „býčí“ ochranné minerály. Zejména pak smaragd nebo malachit jsou pro Býka velmi významným kamenem právě pro svou schopnost podněcovat kreativitu a zmírňovat typickou umíněnost. Pro zrozence tohoto znamení je samozřejmě podstatná hlavně přirozenost, a proto by i zelené líčení mělo být primárně v zemitých barvách, jako je olivová nebo khaki.