Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Jarní trendy pro vaše vlasy: Inspirujte se Hailey Bieber a Spice Girls!

Nudí vás vaše vlasy nebo jednoduše potřebujete změnu a hledáte inspiraci? Máme pro vás tipy na nejžhavější vlasové trendy pro jaro 2023. Od klasického, ale o nic míň chic bobu přes vyčesané drdoly až po návrat do minulosti v podobě Y2K účesů. Ne všechny zmíněné looky navíc vyžadují úpravu vlasů nůžkami, proto se můžete nechat inspirovat i v případě, že návštěvu kadeřníka v dohledné době neplánujete.

Mikádo střižené u brady

Jeden z nejvíce trendy účesů jara je bezesporu chin-length bob, neboli mikádo končící u brady. Tento účes se vyznačuje čistou linií a konečky v jedné délce. Největším trendem se stal hlavně díky modelce Hailey Bieber, která na něj nedá dopustit. Krátce střižené vlasy vám dají pocit svobody a lehkosti, což s jarem a blížícím se létem oceníte. Snadno se s ním pracuje a nevyžaduje žádnou extrémní péči.

TIP NA VIDEO: Jak si vytvoříte krásné účesy pomocí jedné trojkulmy? Snadno!

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 6

Wet look

Wet look, tedy vlasy, které působí, jako byste vyšli ze sprchy, se těší velké oblibě a v roce 2023 jej zatím vídáme častěji, než jsme byli dosud zvyklí. Účes má působit mokře a leskle, už se ale rozhodně nebavíme jen o „ulízaných“ vlasech sčesaných z čela směrem k týlu. Wet look se teď nosí ve stylu, jako byste zrovna přišli z pláže nebo punkového koncertu. 

Pokračování 3 / 6

Postranní pěšinka

Účes s pěšinkou na straně byl teď pár let upozaděn (ne-li přímo vyšachován) klasickou cestičkou uprostřed. Nastává však chvíle jeho velkého návratu, což naznačily už i vlasové kreace na přehlídkových molech avizujících trendy pro jaro a léto 2023. Pěšinka na straně dodává obličeji zajímavou asymetrii, která pomáhá zvýraznit určité rysy. Je navíc vhodná pro všechny tvary obličeje i typy vlasů. A nemusíte se jí bát ani v případě, že máte kadeře vlnité nebo vyloženě kudrnaté. 

Pokračování 4 / 6

Y2K

Účesy z počátku tisíciletí se opět vrací do módy. Y2K looky jsou charakteristické ponechanými prameny v obličeji, infantilními doplňky nebo účesy se skřipci. Tento styl se samozřejmě skvěle kombinuje s dalšími Y2K prvky, jako jsou minisukně, crop topy nebo bokovky. Pokud jej ale zvolíte k sofistikovanějším outfitům, budete vypadat ležérně a cool. Například dříve velmi oblíbená cik-cak pěšinka v kombinaci s oversized sakem nebo bundou zajistí, že budete nepřehlédnutelní. 

Pokračování 5 / 6

Plesový drdol

Pamatujete si na svůj maturitní ples? Konkrétně jak jste si na něj nechali učesat vlasy? Na mém maturáku se před deseti lety objevovaly jen dva typy účesů – směšně pravidelné prstýnky natočené kulmou nebo vyčesaný drdol. To druhé se, na rozdíl od uměle působících loken, vrací. Velmi elegantní a sofistikovaný drdol si oblíbily i celebrity jako třeba Dua Lipa, která jej zkombinovala se sčesanou patkou, čímž odkazuje na trend Y2K. K vytvoření tohoto účesu potřebujete vlasy s délkou alespoň po ramena, které se nejdříve vyčesají do vysoko posazeného culíku a ten se následně upravuje do požadovaného tvaru. 

Pokračování 6 / 6

Bedhead

Look s názvem bedhead je posledních pár let velmi populární a lidé jej milují pro jeho charakteristický, velmi přirozený vzhled. V podstatě má působit, jako byste právě vstali z postele a na hřeben ani nesáhli. Tohoto vzhledu můžete dosáhnout skutečně tím, že se neučešete kartáčem ani hřebenem, ale své vlasy pouze prohrábnete prsty se stylingovou pěnou nebo pastou. Přirozené zvlnění kadeří je zde vyloženě žádoucí, proto zapomeňte na žehličku či foukanou.