skandinavky_Instagram @karodall @julieblichfeld @marenschia

skandinavky_Instagram @karodall @julieblichfeld @marenschia

Noční pleťové sérum, Kjaer Weis, 2190 Kč, licirna.cz
Soničký přístroj na čistění a zpevnění pleti, Foreo, 9706 Kč, notino.cz
Peelingové sérum s AHA a BHA kyselinami, Flow Cosmetics, 1238 Kč, flowcosmetics.com
Pleťový olej, Björk & Berries, 999 Kč, douglas.cz
Hydratační a zpevňující denní krém proti vráskám, Lumene, 711 Kč, notino.cz
15
Fotogalerie

Tajemství odhaleno! Známe 3 důvody, proč mají Skandinávky skvělou pleť. A vy ji díky tomu budete mít také

Skandinávky, podobně jako Francouzky, patří mezi skoro až mytická stvoření, kterým se zbytek světa snaží vyrovnat nebo je alespoň napodobit – v módním stylu, líčení i chování. Seveřanky jsou zároveň proslulé svým zdravým životním stylem a jednoduchým, a přitom efektivním přístupem k péči o pleť. Jaké jsou tři klíčové body, kterých se tyto ženy drží? Pojďte se jimi (opět) inspirovat.

1. Vědí, co opravdu funguje

Skandinávská péče o pleť se značně liší od přístupů z jiných zemí, kde se většinou setkáváme s velkým množstvím různých produktů, které mohou v konečném důsledku pleti spíš uškodit než pomoct. Ženy ve Skandinávii jsou velmi opatrné při výběru i nákupu kosmetiky, nenechají si nic vnutit a jsou imunní vůči marketingovým trikům značek a influencerek. Namísto toho se snaží být kritické a vybírají produkty pouze na základě skutečného složení, účinnosti a také zkušenosti. 

TIP NA VIDEO: Jak zpomalit stárnutí pleti? Známe osvědčený návod!

Video placeholde

Skandinávky se všeobecně více zaměřují na vědecky podložené informace o složení a účinnosti kosmetických produktů. Nejde jim o trendy ani sliby výrobců, ale spíše o to, jaké ingredience opravdu fungují a které jsou pro pokožku skutečným přínosem. Často proto volí přírodní a ekologické produkty šetrné k životnímu prostředí.

2. Vyznávají minimalismus

To, že méně je více, je sice už stokrát opakovaná věta, avšak stále existuje víc lidí, kteří ji za své nepřijali, než těch, kteří se jí řídí. Skandinávky to však zvládají na jedničku s hvězdičkou a výsledkem jim je krásná a zdravá pleť. Místo mnoha produktů sázejí pouze na kvalitní přípravky, které jsou důkladně vybrány a odpovídají potřebám jejich pleti. Tento přístup se opírá o filozofii, že příliš mnoho kosmetiky může spíš uškodit než pomoct a nadměrné používání jakýchkoli sér, krémů či masek může vést k přetížení pokožky, narušení přirozené rovnováhy pleti či k různým kožním problémům. 

Vystačí si pouze s čisticím gelem, tonikem a hydratačním krémem. Tyto tři přípravky však volí v té nejvyšší kvalitě, kterou si mohou dovolit, a jejich výběru věnují dostatek času a energie. 

3. Nezdráhají se investovat

Jak se zmiňuje na konci druhého bodu, Skandinávky si na kvalitní produkty zkrátka potrpí a není pro ně problém do nich investovat – samozřejmě v rámci svých finančních možností. Seveřanka si raději připlatí za produkt s vyšší účinností, než aby si kupovala něco levného s neznámým složením. Ve Skandinávii je navíc, na rozdíl od České republiky, prakticky nemožné navštívit dermatologa kvůli něčemu jinému než kožním nemocem, jako je třeba ekzém nebo lupénka. Tedy ne nemožné, ale velmi, opravdu velmi drahé. To znamená, že místní ženy (a samozřejmě i muži) jsou všeobecně mnohem ochotnější utrácet peníze za kvalitní produkty, které jim pomohou udržet pleť zdravou a krásnou. 

Pokud máte severské ženy v patrnosti už delší dobu, určitě víte, že stejnou filozofii aplikují i v oblasti módy. Skandinávka jednoduše ví, co jí sluší, ale zároveň vyžaduje kvalitní materiály, nadčasové střihy a nebojí se do takového oděvu investovat. Ve zkratce tak jde říct, že heslo „méně je více“ vzaly opravdu za své.

Kde pořídíte osvědčenou skandinávskou kosmetiku? Podívejte se do galerie v úvodu článku.

Doporučujeme

Načíst další články