Test letních parfémů: Která vůně vás přenese do babiččiny kuchyně a která do luxusních spa?

8 min čtení

8 min čtení

Léto je v plném proudu a s ním první dovolené, pikniky v trávě, pozdní víkendové brunche na oblíbené zahrádce, letní kina a festivaly. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak takové léto voní? Jsou to rozkvetlé zahrady, babiččin koláč nebo cigaretový kouř a oblíbený drink? My v redakci jsme se rozhodli vyzkoušet, jak voní léto v oparu citronového košíčku, jasmínu nebo fíků. Jaký je výsledek?

Cosmoss by Kate Moss: Sacred Mist

Testovala Ivona H. S., redaktorka Ženy.cz

Na rovinu se přiznám, že v případě této vůně nedokážu být zcela objektivní, protože Kate Moss od mládí zbožňuju. Nutno však dodat, že spíše kvůli jejímu módnímu stylu. Nová beauty řada Cosmoss by Kate Moss na mě dosud působila spíše jako marketingový tah, navíc její zelená a přírodně laděná prezentace příliš nesouzní s modelkou, která mimo jiné proslula jako party girl devadesátých a nultých let.

Nyní se Kate musím v duchu omluvit. Parfémová voda Sacred Mist totiž nabízí přesně to, co slibuje – povznášející, smyslovou a současně uklidňující vůni, která má spíše povahu tělové péče než typického parfému. Za zmínku též stojí, že vznikala ve spolupráci s homeopatkou. Když jsem se touto směsicí citrusů (pomerančový květ a bergamot), jasmínu, tuberózy, cedru a tonky navoněla, okamžitě mě přenesla někam do prázdninových luxusních spa. Výdrž na kůži, alespoň ta subjektivní, je zhruba půl dne, na oblečení se však drží mnohem déle. Osobně se mi líbí i robustní zelený flakon, který rovněž navozuje očekávání wellness rituálu. Takže ne, není to jen marketing. Je to nová letní láska. 

Cosmoss by Kate Moss: Sacred Mist, EdP 100 ml, 3799 Kč, fann.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>