Pytel na odpadky, jezevčík i váza: Nejbizarnější designérské kabelky poslední doby

5 min čtení

5 min čtení

Napadlo by vás, že i estetika člověka, který vynáší smetí, může být v módě? Díky módnímu domu Balenciaga a jeho nové kabelce z toho na podzim bude trend. Anebo byste raději „venčili“ tašku, která připomíná psa? Pojďte se s námi podívat na ty nejzvláštnější kousky, kterým fashion svět tleská.

Když se řekne designová kabelka, většině lidí se vybaví něco nadčasového, jako třeba Kelly od Hermès nebo Casette od Bottegy Venety. Někteří návrháři však tento módní segment vidí po svém – nikoli jako příležitost stvořit něco praktického a elegantního, ale coby prostor pro umělecké vyjádření s pořádnou dávkou kýče. Nebo ironie. Jako třeba Demna Gvasalia, který pro tento podzim představil kabelku Balenciaga, jež vypadá jako plastový pytel na odpadky – a stojí skoro 1800 dolarů. No neberte to!

TIP NA VIDEO: 5 tipů, jak si v létě uvázat šátek

Zatímco Gvasalia šponuje loajalitu svých zákazníků, když inspiraci pro své luxusní produkty čerpá z naprosto všedních a nezajímavých věcí každodenní potřeby, jiní na to jdou od lesa – toho kouzelného a pohádkového, kde se kabelkou může stát takřka cokoli; třeba muchomůrka nebo zajíc. Zapomeňte na chvíli, co všechno by se do správné kabelky mělo vejít a jaké by měla splňovat estetické nároky, a pojďte se podívat na ty nejbizarnější kousky z poslední doby – možná si je koupí jen hrstka lidí, ale zase jsou vděčnou inspirací pro internetové memy. A to se v dnešní době také počítá.

Nejbizarnější kabelky současnosti najdete v následujících kapitolách. >>>

Thom Browne: Jezevčík