Pre-Fall trendy: Módní vzpruha pro ty, kteří uprostřed léta touží po podzimu

1 min čtení

1 min čtení

Nasytit se letního počasí je při stávajících teplotách poměrně snadné. A vyhlížet už uprostřed prázdnin, co přinesou podzimní trendy, zcela přirozené. Právě na tyto nálady reagují mezisezónní kolekce zvané Pre-Fall, které se však často nesou v duchu příjemného návratu k osvědčeným materiálům, vzorům i kombinacím.

Pre-Fall je dodatečně vytvořená módní sezóna, která z marketingového a obchodního hlediska vyplňuje pauzu mezi hlavními kolekcemi jaro/léto a podzim/zima. Možná vás napadne, proč tedy nemáme Pre-Spring? Ale vlastně máme – v podobě takzvaných Resort a Cruise kolekcí, které nás zpravidla v lednu skrze svou barevnost a joie de vivre odvádějí (alespoň ve fantazii) do těch nejexotičtějších koutů světa. V porovnání s nimi se naopak Pre-Fall drží sympaticky při zemi. Jako předzvěst hlavní podzimní sezóny nám jemně připomíná nikoli návrat k povinnostem, ale k oblíbeným podzimním rituálům a zejména k příjemným módním kombinacím, které umožňují alespoň základní vrstvení.

TIP NA VIDEO: Co by nemělo chybět ve vašem capsule šatníku?

Na rozdíl od hlavních sezón se Pre-Fall neprezentuje v rámci fashion weeků a každá módní značka nebo dům si uvedení těchto kolekcí řeší individuálně. Tomu odpovídá i design oděvů, který bývá jednodušší, nositelnější a mnohdy dokonce působí, že se v trendech vrací jen o několik let nazpět.

I když bývá pojetí přechodového oblečení velmi volné a osciluje od letního k hodně teplému, bývá Pre-Fall zejména zdrojem inspirace pro základní kousky šatníku nebo osvědčené kombinace. Často ho provázejí tlumenější a zemitější barvy, květinové či zvířecí vzory nebo kostka a na rozdíl od letních dropů se zde znovu objevují trenčkoty, blejzry, úplety, denim, kůže, tvíd nebo flitry ve spojení s dlouhými rukávy.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Jestli se už nemůžete dočkat, až si na sebe ráno vezmete oblíbenou koženou bundu, aniž se v ní přes den upečete, pak je tahle módní ochutnávka pro vás jako stvořená. První kousky z podzimně laděných kolekcí poté najdete ve fotogalerii.