Jaká jste matka podle vašeho znamení?

Jaká jste matka podle vašeho znamení? Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Úzkostlivá, nebo ambiciózní? Vaše znamení zvěrokruhu odhalí, jaká jste matka

Být matkou neobnáší pouze jeden konkrétní výčet vlastností. Zatímco některé ženy zasvětí péči o dítě a rodinu značnou část svého dospělého života, jiné touží se co nejdříve vrátit ke své rozjeté kariéře. A některé zase bez možnosti volby musí po celou dobu balancovat na hraně nutnosti dát svému potomkovi vše a utáhnout rodinné finance. Jak přistupujete k péči o děti vy? Přestože má každá žena zcela jiný názor na mateřství, některé obrysy přístupu možná načrtne vaše znamení zvěrokruhu.

Beran

Matky narozené ve znamení Berana bývají skvělým příkladem pro své děti, neboť jsou ambiciózní, nezávislé a silné. Umí si užívat své práce i péče o potomky. Děti podporují a oceňují jejich vlastní názor. Někdy však mívají pocit, že jen ony vědí, co je pro ně nejlepší, tudíž se snaží spoustu věcí udělat za ně. Matky v tomto znamení jsou velmi konkurenceschopné, což může v dětech vyvolat nelibé pocity.

TIP NA VIDEO: Co vás čeká v lásce během roku 2024?

Video placeholde

Beran.
Beran. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 12

Býk

Matky narozené ve znamení Býka milují plánování a mají rády, když je rodina tzv. na krátkém vodítku. Jsou stabilní a vždy dělají vše pro svou rodinu a děti. Někdy ale mají tendenci své děti příliš „škrtit“. Nebylo by tedy od věci, kdyby trochu popustily uzdu a nechaly potomky, aby stáli na vlastních nohách.

Býk.
Býk. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 3 / 12

Blíženec

Matky narozené ve znamení Blíženců jsou živé a často mívají velmi aktivní zájem o světové dění, nové technologie a módu. Jsou zábavné a snaží se být takové i pro své děti. Pravda, existují chvíle, kdy mají potíže s nastavením hranic, stanovení pravidel je tedy namístě. Tyto ženy také někdy zapomínají na to, že potřebují čas i samy na sebe.

Blíženci.
Blíženci. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 4 / 12

Rak

Matky ve znamení Raka se narodily s velmi silným mateřským instinktem. Jsou přirozenými opatrovnicemi, které se s láskou starají o ostatní. Často milují vaření, rády pomáhají dětem s domácími úkoly a jsou vždy připravené potomky poslouchat a být pro ně vrbou. Problém je, že někdy jsou až moc „přilnavé“ a příliš zapojené do života svého dítěte, takže když nastane čas, aby opustilo hnízdo, budou mít potíže nechat je odejít.

Rak.
Rak. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 5 / 12

Lev

Matky narozené ve znamení Lva jsou nejvíce energické z celého zvěrokruhu, což je pro jejich děti super zábava. Tyto ženy rády děti kazí, rozmazlují a jsou velmi hrdé na jejich úspěchy. Všechny trofeje, stuhy a medaile pečlivě schraňují a rády se jimi pochlubí. Existují chvíle, kdy o sobě přemýšlejí jako o královně vesmíru, a na své děti tak kladou vysoké nároky. Jakmile selžou, nebo se jim nedaří, měly by udělat krok zpět a nenafukovat problém do obřích rozměrů.

Lev.
Lev. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 6 / 12

Panna

Matky narozené ve znamení Panny jsou dobré organizátorky a hledačky nových věcí, znalostí a řešení jakéhokoli problému, který se objeví (nebo by se mohl objevit). Panny bývají zdravé a budou trvat na tom, aby se i děti zdravě stravovaly. Někdy ale vnášejí do života svých dětí pocit, že nejsou dost dobré. Můžou být někdy trochu zapšklé, neboť potřebují jasný řád, pravidla, pořádek a organizovanost. Tyto matky by se měly pokusit být méně přísné.

Panna.
Panna. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 7 / 12

Váhy

Matky narozené v tomto znamení dávají dětem velké množství prostoru, aby se realizovaly a učily se od nich. Rády chodí s potomky do muzeí, kina a divadla. Problém je, že ženy ve znamení Vah jsou občas trochu labilní – v jednu chvíli svým dětem projevují spoustu lásky a za pár minut zcela vypění.

Váhy.
Váhy. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 8 / 12

Štír

Pozor, matky Štírky můžou být velmi divoké! Bývají autoritativní a dominantní a je jim jedno, co si ostatní lidé myslí o jejich rodičovských schopnostech. Někdy mají tendenci chovat se jako kontrolorky, což bývá pro děti náročné. Občas není od věci svým potomkům kouknout přes rameno, zároveň je potřeba dát rodině prostor doma v klidu dýchat.

Štír.
Štír. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 9 / 12

Střelec

Matky ve znamení Střelce milují cestování a mají vrozenou schopnost riskovat. Děti těchto matek díky tomu budou přizpůsobivé a budou chtít neustále poznávat nové lidi, místa a věci. Ženy narozené v tomto znamení jsou též velmi chytré a vždy připravené učit se novým věcem – a to bez ohledu na to, kolik jim je let. Někdy mohou být netrpělivé, takže je zapotřebí pracovat na tom, aby lépe snášely změny.

Střelec.
Střelec. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 10 / 12

Kozoroh

Matky ve znamení Kozoroha jsou stabilní a pevné jako skála. Jsou ochotné udělat cokoli, aby svou rodinu udržely pohromadě, a vždy budou bojovat za své dítě. Jsou silnými obhájkyněmi, potomci těchto matek mají štěstí, že v nich mají skvělý vzor. Ženy narozené v tomto znamení jsou též velmi pracovité, odolné a kreativní v řešení jakýchkoli problémů. Někdy však mohou zapomenout na to, že je zapotřebí nebrat vše tak vážně.

Kozoroh.
Kozoroh. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 11 / 12

Vodnář

Matky narozené v tomto znamení jsou známé svým nezávislým duchem. Dělají všechno tak, jak chtějí ony, a je jim jedno, když to ostatní považují za podivné. Vodnářky mají tendenci dávat dětem přehnanou volnost bez pravidel a hranic, tudíž pro své děti bývají nejlepšími kamarádkami.

Vodnář.
Vodnář. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 12 / 12

Ryby

Matky Ryby se narodily pro bezpodmínečnou mateřskou lásku. Rodinu milují a jsou jí věrné za všech okolností. Jsou neuvěřitelně kreativní a pomáhají svým dětem rozvíjet umělecké nadání. Jsou také velice citlivé a emocionální, takže mohou občas jednat podrážděně. Též mají sklon být ve výchově manipulativní.

Ryby.
Ryby. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Doporučujeme

Načíst další články