Připadáte si osamělí? Možná za to může vaše znamení.

Připadáte si osamělí? Možná za to může vaše znamení. Zdroj: iStock.com

Samotáři zvěrokruhu: Která znamení bývají často osamělá a proč?

Umět být sám a užívat si to je skvělá vlastnost, některé ale samota děsí – to proto, že se v ní ocitají nedobrovolně. Od přírody nedůvěřiví, vysoce emocionální lidé nebo ti, s nimiž se těžko jedná, se dříve nebo později pravděpodobně ocitnou v izolaci a osamění, i když si to nepřejí. Kterých pěti znamení zvěrokruhu se to týká?

Ryby

Astroložka Kyle Thomas říká, že toto vodní znamení je „nejcitlivějším znamením zvěrokruhu ze všech, protože mu vládne Neptun, planeta intuice a duchovna, a Jupiter, planeta naděje“. Bohužel v mnoha případech může tato citlivost vést k akutnímu pocitu izolace. „Ryby často chodí s hlavou v oblacích, protože dávají přednost fantazii před fakty,“ říká Thomas. A tak se může snadno stát, že se vyvinou v osamělé duše, které se spíš zabývají svými iluzemi a únikem z reality, než aby skutečně žily přítomností. Přitom ale Ryby hledají spojení – musí se ovšem naučit druhým plně důvěřovat. Milují celým svým srdcem, a protože se bojí zrady, raději jsou samy.

TIP NA VIDEO: Vymýšlíte vánoční dárky pro dítě? Pomůže vám s tím jeho znamení zvěrokruhu

Video placeholde

Další osamělá znamení zvěrokruhu najdete v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Panna

Lidé narození ve znamení Panny jsou považováni za perfekcionisty zvěrokruhu, což vede k tomu, že ze svého života často vyřazují druhé hned, jak je jen napadne, že to není „dokonalý match“. Na druhou stranu může jejich hyperkritická povaha způsobit, že ze vztahu raději rychle odejde partner. „Nikdo nechce trávit čas s tím, kdo na nich neustále hledá jen chyby,“ říká Emily Newman. V méně extrémních případech může povaha Panny překážet v tom smyslu, že daný jedinec nedokáže vytvářet skutečně trvalá pouta. Pokud bude Panna příliš zabředávat do detailů a důsledného plánování, ochudí se o mnoho spontánních setkání, z nichž by přitom klidně mohlo vzniknout něco nádherného.

Pokračování 3 / 5

Rak

Rak je extrémně emocionální znamení. „Vládne mu Měsíc, což je velmi sebereflexivní a nostalgické svítidlo,“ říká astroložka Kyle Thomas, ale dodává, že právě to může vést k posedlosti minulostí či bývalými partnery nebo k pocitu smutku, že jim cosi důležitého už dávno uteklo. Právě proto mají Raci občas problém soustředit se na přítomnost, což může jejich současnou polovičku a přátele otrávit nebo přímo odradit. Kromě toho je Rak považován za nejnáladovější znamení zvěrokruhu. Jeho proměnlivé rozpoložení může být pro lidi zvenčí těžko pochopitelné až nestravitelné. I z toho důvodu Raci nacházejí útěchu raději v kruhu rodinném, kde je všichni dobře znají, než aby chodili ven a potkávali nové lidi.

Pokračování 4 / 5

Štír

Štíři mají pověst tajemných a tajnůstkářských lidí. Bohužel ale proto předpokládají, že ostatní jsou stejní jako oni, což vede k tomu, že jsou velmi podezřívaví a nedůvěřiví. „Dají si načas, než se s někým seznámí. Dokud si nejsou jisti kvalitou spojení, raději dávají přednost vlastní společnosti,“ říká Newman. Pokud má Štír pocit, že mu někdo ukřivdil, okamžitě kolem sebe postaví zeď. „Bojí se intimity, důvěry a zranitelnosti,“ varuje astroložka Kyle. Proto jsou pak Štíři často nechtěně osamělí. Občas ale samotu i rádi vyhledají – jsou tvrdohlaví a příliš nefandí změnám. V jejich bezpečném osobním úkrytu je jim dobře.

Pokračování 5 / 5

Kozoroh

Kozorohové soustředí velkou část energie na to, aby se prosadili v kariérní oblasti, což jim ale nechává jen málo času na socializaci a budování vztahů. Tito workoholici vždy upřednostní úspěch, bohatství a pracovní záležitosti před osobním životem. To je ale věc, které nakonec mohou litovat, když si uvědomí, že v náručí kariéry lásku ani náklonnost nenajdou. Kozorohům stejně jako Štírům dlouho trvá, než k sobě někoho pustí. Na druhou stranu jim samota tolik nevadí. „Ve volném čase dávají přednost odpočinku o samotě, než aby se stýkali s ostatními,“ dodává Emily Newman. Pokud pozvete Kozoroha na nějakou akci, je velká šance, že si najde důvod, proč na poslední chvíli vycouvat.