Která znamení zvěrokruhu jsou největší narcisové?

Která znamení zvěrokruhu jsou největší narcisové? Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Největší narcisti zvěrokruhu: 5 znamení, která myslí jen na sebe

Navenek mohou působit jako milí lidé, ale uvnitř jsou chladní a chybí jim empatie. Narcismus se projevuje přehnaným oceňováním sebe samého, nadbytečnou kritikou svého okolí a arogantním chováním. Která znamení zvěrokruhu mají největší sklony k tomuto typu sobectví?

Býk

Býci mají tendenci věřit, že jsou nejlepší a že si zaslouží víc než většina lidí. Dost často postrádají schopnost empatie, a dokud se jim samotným nic podobného nepřihodí, nebudou se obtěžovat to pochopit. Neradi přemýšlejí o tom, proč se druzí cítí tak, jak se cítí. Mají také sklon být tyrany, kteří chtějí jít vždy svou vlastní cestou. Jsou to mistři manipulace. Nejvíc narcistická věc u Býka? Schopnost přimět lidi, aby dělali to, co by za normálních okolností nikdy nedělali. Při jednání s nimi buďte ve střehu.

TIP NA VIDEO: Jaké přátele si hledáte podle znamení zvěrokruhu?

Video placeholde

Býk.
Býk. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Lev

Lvi si přejí, aby na ně za všech okolností byla upřena veškerá pozornost. Jsou známí tím, že se soustředí na sebe a chtějí, aby se vždy všechno točilo okolo nich. Jsou to rození vůdci, kteří dokážou okouzlit místnost plnou lidí, a jsou si této kvality vědomi. To z nich dělá narcisty, protože se vám vždy pokusí dokázat, že jsou ve všech ohledech lepší než vy. Nadměrná sebedůvěra je přesně ten správný termín, který je definuje.

Lev.
Lev. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 3 / 5

Štír

Štír se může začít chovat narcisticky, když mu někdo ublíží. Toto znamení je totiž od přírody velmi pomstychtivé. Pokud si pohráváte se Štírem, může to pro vás skončit hodně ošklivě. Štíři jsou pak velmi chladní, vypočítaví, dokonce násilní. Vůbec nevnímají, že je špatné zneužívat druhých pro dosažení vlastních cílů. Mají jedinečný talent na to, aby druhé doslova vyblokovali.

Štír.
Štír. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 4 / 5

Vodnář

Pokud byste obvinili Vodnáře z narcismu, nikdy by s tím nesouhlasil. Místo toho by řekl, že je prostě jen nezávislý. Jenže Vodnáři bývají nezávislí do té míry, že nemyslí na nic jiného než na své vlastní potřeby a přání. Jsou orientovaní na dosažení cíle, a aby se k němu dostali, neváhají využít všech prostředků. Milují pozornost, a proto se nerozpakují chovat se tak, aby si jich každý všiml. Pokud má váš přítel Vodnář hodně charitativních aktivit, pak vězte, že je to pro něj především způsob, jak získat pozornost.

Vodnář.
Vodnář. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 5 / 5

Beran

Beran je spíše bezohledný než narcistický. Ne vždy myslí na ostatní a nebere je vážně, i když se jedná o někoho, na kom mu záleží. Toto znamení zvěrokruhu dělá vždy jen to, co chce, a když se s tím druzí shodují, je to skvělé. Pokud se ho ale někdo odváží kritizovat, je to problém. Nepokoušejte se napadnout jejich nadřazené postavení – rozpoutáte válku.

Beran.
Beran. | Zdroj: iStock.com / Grafika: Kristýna Dobeš Moučková