Nemůžete kvůli horku spát? Tohle je 5 tipů, které vám pomohou!

16. června 2021 • 06:00
 • Nemůžete kvůli horku spát? Tohle je 5 tipů, které vám pomohou!

  Chladnému úvodu roku dávno odzvonilo a hodnota teploměru bude v následujících dnech stoupat do nebeských výšin. Teplé léto můžete milovat sebevíc, ale většina z nás se asi shodne, že usínání během parných nocí není rozhodně nic příjemného. Občas ale stačí udělat pár drobností a usínání bude hned o něco snazší. Pojďte se do nich pustit ještě dnes!

  Nezavírejte dveře do ložnice

  Cirkulace vzduchu je pro lepší usnutí klíčová Cirkulace vzduchu je pro lepší usnutí klíčová Autor: iStock

  Vytvořit lehký průvan, který zlepší cirkulaci vzduchu v bytě, je v létě základ. Nezavírejte se proto na noc do ložnice, dveře nechte otevřené a ideálně k tomu ve vedlejší místnosti otevřete okno. Ložnici si tak přes noc nezadýcháte a bude v ní podstatně příjemněji. Dobrý základ můžete navíc vytvořit už během dne. Nechte v ložnici už od rána zatažené závěsy či rolety, aby se místnost zbytečně nepřehřívala. Udržíte tak v ní alespoň částečný chládek, který večer oceníte.

  TIP NA VIDEO: 5 tipů, co dělat, abyste lépe usnuli
  5 tipů, co dělat, abyste lépe usnuli VIDEO mojezdravi.cz

  Článek pokračuje na další straně >>

 • Zachovejte chladnou hlavu

  Gelová podložka pod polštářem či povlak na chvíli schovaný v mrazáku dokážou usínání výrazně zlepšit Gelová podložka pod polštářem či povlak na chvíli schovaný v mrazáku dokážou usínání výrazně zlepšit Autor: iStock

  A to doslova. Pokud trpíte na přehřívání organismu, pořiďte si gelovou chladivou podložku, kterou každý večer vložte pod polštář, případně polštářový povlak strčte na několik minut do mrazáku. Stejně tak není na škodu během noci změnit spací polohu. Pokud se vzbudíte horkem, klidně se otočte o 180 ° a polštář umístěte do oblasti, kde jinak máte nohy. Nebudete se tak stále dokola otáčet jen na místě, kde už máte matraci dávnou zahřátou.

 • Důraz na materiál

  Lněné povlečení, Bonami.cz, od 2799 Kč Lněné povlečení, Bonami.cz, od 2799 Kč Autor: archiv firem

  Zbavte se minimálně během léta povlečení a prostěradla obsahujících umělá vlákna. Místo toho vsaďte na lehké prodyšné materiály, ve kterých se vám bude spát jako v bavlnce. Ideálně se k tomu hodí len či přírodní bavlna. Skvělý výběr letního povlečení z kvalitních materiálů najdete například na e-shopu Bonami.cz, Lejaan.cz či v sekci Home H&M.

  TIP NA VIDEO: 6 mýtů o spánku
  6 mýtů o spánku VIDEO Info.cz

 • Večerní otužování

  Studená sprcha před usnutím? Ano, prosím! Studená sprcha před usnutím? Ano, prosím! Autor: iStock

  Nemusíte být zrovna fanoušek Wima Hofa, večerní zchlazení vám ale rozhodně neuškodí. Než skočíte do postele, dejte si chladnou sprchu a obzvlášť se zaměřte na místa, kde vám pulzuje krev – zápěstí, spánky a krk. A přestože to zní jako klišé – skutečně během parných večerů a nocí dodržujte pitný režim a zkuste se co nejvíce vyhnout popíjení alkoholu.

 • DIY klimatizace

  Běží vám přes noc větrák? Pro chladivější efekt přes něj dejte mokrý ručník Běží vám přes noc větrák? Pro chladivější efekt přes něj dejte mokrý ručník Autor: iStock

  Klimatizace dokáže divy, ne každý ji ale ve svém bytě může mít. Pokud se v létě alespoň ochlazujete pomocí větráku, zkuste přes něj v noci přehodit mokrý ručník. Díky tomu se do místnosti dostane chladnější a hlavně vlhčí vzduch. Podobný trik můžete zkusit i s oknem, pokud vám to vaše obydlí a celkové dispozice místnosti dovolí – stačí zavěsit mokrý ručník do otevřeného okna. Zní to sice trochu krkolomně, ale uvidíte, jak chladnější vánek oceníte.

  TIP NA VIDEO: Potraviny, které vám pomohou lépe spát
  Potraviny, které vám pomohou lépe spát VIDEO Petr Němeček

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy