Nejkrásnější lněné kalhoty, ve kterých budete chtít strávit celé léto!

Len je naprosto ideální materiál na léto. A pokud byste se měla rozhodnout, který lněný kousek si pořídíte, měly by to být pohodlné a praktické kalhoty. Máme pro vás tipy, kde je pořídíte. 

Lněné kalhoty mají hned několik výhod, které pocítíte hned, jak si je obléknete. V první řadě jsou krásně prodyšné, příjemné na dotek a také odvádí teplo a příjemně chladí. Jsou proto pro horké letní dny jako stvořené. Pokud jste se rozhodla dát alespoň na léto sbohem umělým materiálům, lněné kalhoty by měly být rozhodně to první, co si pořídíte.

Vybrat si můžete ležérní kalhoty ze 100% lnu, u kterých je ovšem nutné počítat s tím, že se trochu mačkají, protože lněné vlákno je málo elastické. Obecně se ale pomačkaný vzhled u lněného oblečení považuje za přirozený. Pokud by vám to přeci jen vadilo, pořiďte si elegantnější kalhoty s příměsí elastanu nebo viskózy, které se mačkají opravdu jen minimálně.

Problémy s mačkáním hravě vyrovná obrovská výhoda, že len je pevnější mokrý než suchý. To znamená, že úplně v pohodě snáší praní i ždímání a při sušení se nijak nedeformuje.

Rozhodnout se musíte také, která barva do vašeho šatníku nejlépe zapadne. Samozřejmě bývají nejčastější lněné kalhoty v přírodním bílém či béžovém odstínu, ale pořídíte i třeba kostkované, květované nebo sytě červené.

Tipy na nejkrásnější lněné kalhoty najdete v galerii: