Když vás omrzí modrý denim: Tahle netradiční barva se chystá ovládnout léto

1 min čtení

1 min čtení

Jestli přemýšlíte, čím obohatit svůj denimový arzenál, možná je načase přenést pozornost od obligátní modré barvy k jiným odstínům. Jaké přesně bude letošní léto, ještě nevíme, nicméně módní předpověď hlásí trendy v tónech vyprahlé hnědé, khaki a pískové.

Módní éra rozmanitých a výrazných kalhot ještě neskončila, byť v současnosti se do popředí dostávají střídmější modely, které už jsme kdysi nosili, nebo jsou nám přinejmenším povědomé. Vedle klasického modrého denimu se totiž masivně prosazuje i cargo styl, který pamatujeme z přelomu tisíciletí. Na jednu stranu tak znovu přidává džínám nápadné funkční kapsy, na druhou stranu jim propůjčuje i své typické khaki a safari béžové odstíny. A to samé platí i v případě šortek a sukní.

TIP NA VIDEO: 5 typů kalhot, které budeme nosit v roce 2023

Jenna Ortega v kalhotách Reformation / Zdroj: Profimedia.cz

Cargo styl je přitažlivý tím, že má potenciál oslovit módní nadšence napříč spektrem. Na chuť mu tak může přijít nejen generace Z, která nyní s entuziasmem a bez předsudků objevuje trendy z přelomu tisíciletí, ale i mileniálky, které preferují jednodušší a praktičtější styl. Dobře si rozumí s jakýmkoli černým, bílým (nebo černobílým) svrškem, basic tričky počínaje a elegantním sakem konče. Jestli neholdujete kapsáčům, můžete si z tohoto trendu vzít pouze barvy – khaki, ale i vyšisovaná hnědá nebo písková dodávají kalhotám džínového střihu nevtíravý vintage vibe, který zapadá do příjemně líné letní nálady.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading