Jak si zařídit bydlení podle zvěrokruhu: Lvi milují dekadenci, Váhy pařížskou eleganci

16. dubna 2021 • 06:00
 • Jaké barvy zvolit a jaký styl vám zajistí, že se ve svém domově budete cítit skvěle? Přinášíme velký přehled interiérových tipů, které vám pomohou vykouzlit ten nejútulnější prostor.

  Beran (21. 3. až 20. 4.)

  Toto ohnivé znamení je známé pro svoji energii a živelnost. Beran potřebuje mít stále zabavenou mysl, jinak se velmi rychle začne nudit. A podle toho vypadá také jeho bydlení.

  Od přírody jste vyznavačkou stylu a velmi ráda svůj interiér obměňujete. Milujete kombinování různých textur a materiálů. Nepotrpíte si na všednost a fádnost. Neutrální barvy ráda kombinujete s výraznými prvky v sytých odstínech. Zároveň si potrpíte na eleganci a umění. Vhodným doplňkem do vašeho bydlení se tak mohou stát různá malířská díla nebo designérské vázy.

  Berani si potrpí na syté barvy, zejména oranžovou Berani si potrpí na syté barvy, zejména oranžovou Autor: iStock

  Přestože Berani milují společnost, svůj domov mají tendenci si hýčkat a tvořit si z něj útočiště, do kterého se mohou uchýlit, když potřebují načerpat novou energii. Skvěle se tak budete cítit ve vzdušných velkých prostorech, na rozložité pohovce, která se stane dominantou celé místnosti, i ve velké posteli.

  Ideální barvy do interiéru: pomerančově oranžová v kombinaci s temně modrou
  Nejoblíbenější kus nábytku: velké pohovky a postele

   

  TIP NA VIDEO: Jak to mají s láskou lidé narození ve znamení Berana?

  Horoskop lásky pro Berana: Jaké znamení se k němu hodí VIDEO Adam Balažovič, Martina Boháčová

  Další interiérové tipy podle znamení najdete na další stránce >>

 • Býk (21. 4. až 21. 5.)

  Vaše znamení z velké části ovládá planeta Venuše, což znamená, že si potrpíte na romantiku a luxus. A to se podstatně odráží ve vašem interiéru. Cítit se budete skvěle především v krémových odstínech, pudrově růžové až starorůžové, jež umocníte zlatými či měděnými prvky.

  Od přírody se vyznačujete tvrdohlavostí a perfekcionismem, a tak i váš domov musí být dokonalý. Klíčem k tomu je především vysoká kvalita nábytku i dalších použitých materiálů. Obecně hodně vnímáte hmatem, a proto byste se měla co nejvíce obklopit příjemnými materiály – sametem, hedvábím či kašmírem, které ve vás probudí vaši něžnost i touhu po kapce dekadence.

  Býci se budou cítit skvěle především v krémových odstínech a pudrově růžové až starorůžové Býci se budou cítit skvěle především v krémových odstínech a pudrově růžové až starorůžové Autor: iStock

  Inspiraci k dokonalému bydlení můžete hledat především ve francouzské sofistikovanosti s nádechem venkova i v útulných budoárech z přelomu 19. a 20. století.

  Ideální barvy do interiéru: béžová, krémová a růžová
  Nejoblíbenější kus nábytku: luxusní zrcadlo a výrazný lustr

 • Blíženci (22. 5. až 21. 6.)

  Proměnlivost a otevřenost jsou vám vlastní. Jste aktivní, kreativní a komunikativní bytost, která potřebuje všude být a všechno zažít. Když se ovšem vrátíte domů, máte sklony se naplno ponořit do sentimentální nálady a obklopit se sladkou minulostí. V bydlení proto tíhnete ke značnému eklektismu a jednotný styl vám rozhodně nic neříká. Každá místnost proto bude mít svoji vlastní osobnost a bude plná ať již materiálních, tak neviditelných vzpomínek.

  Nesourodé barvy a vzpomínky na minulost je též baví Nesourodé barvy a vzpomínky na minulost je též baví Autor: iStock

  Nebojte se tedy jít do výrazných prvků. Vdechněte jedinečného ducha interiéru pomocí doplňků a klidně experimentujte i s tapetami. Skvělou společnost vám budou dělat nejmodernější technologie, které vaše bydlení promění v chytrou domácnost, což vám ušetří mnoho sil, které – jakožto kreativní duše – budete moci vložit do jiných zajímavých projektů.

  Pozor ovšem na jednu věc – vaše touha schraňovat téměř vše, co vám jednou přišlo pod ruce, se vám velmi snadno může vymknout kontrole. Dbejte proto na zachování vzdušnosti jednotlivých místností. Prospěje to vaší duši a ulehčí uklízení.

  Ideální barvy do interiéru: všechny barvy duhy
  Nejoblíbenější kus nábytku: elegantní kabinet a prostorný pracovní stůl

 • Rak (22. 6. až 22. 7.)

  Ne nadarmo se říká, že se Rak rád schovává do své ulity. Domov je pro vás doslova posvátným místem, které si ráda střežíte a uchýlíte se do něj, kdykoliv si potřebujete odpočinout od každodenního stresu. Jakožto nejmelancholičtější znamení hodně tíhnete k útulnosti, která vás obměkčí. Zároveň si ale potrpíte na osobitost a občasné kuriozity.

  Není proto na škodu při zařizování či přestavování bytu navštívit místní starožitnictví či bazary. V nich často najdete zcela ojedinělé kusy nábytku nebo doplňky, které z vašeho domova udělají jedinečnou záležitost. Stejně tak si potrpíte na vysokou kvalitu a důraz na tradiční řemeslo. Oslovte proto lokální designéry a zkuste společně vymyslet zajímavý doplněk do jedné z místností.

  Raci mají svůj domov jako útočiště, musí být proto co nejútulnější Raci mají svůj domov jako útočiště, musí být proto co nejútulnější Autor: iStock

  Ve svém bydlení je pro vás nejdůležitější čistota, a to nejen ta doslovná – dobře se vám bude žít v neutrálních barvách, ke kterým přidáte pastelové akcenty. Z kovových prvků poté interiér nejlépe dotvoří ty vyrobené ze stříbra.

  Ideální barvy do interiéru: světle modrá, tyrkysová, stříbrná
  Nejoblíbenější kus nábytku: křeslo pro relaxaci a spousta fotorámečků plných rodinných snímků

 • Lev (23. 7. až 22. 8.)

  Snad žádné jiné znamení nemiluje život, společnost a party tak jako vy. A svůj domov chcete mít přesně takový, jako jste vy sama – královsky vybavený a plný energie.

  Potrpíte si na drahé textilie a syté barvy, které podtrhnete ještě prvky v odstínech zlaté. Cílem je, aby z prostoru byla cítit honosnost a zároveň notná dávka elegance. Minimalismus vám nic neříká, vyznáváte krédo „čeho je moc, toho je moc“ a to vás baví. Nespokojíte se s interiérem, který je v jednom tónu, proto se nemusíte bát sáhnout ani po výrazných vzorech – zvířecích i florálních.

  Fialové akcenty? Pro nespoutané Lvy to pravé! Fialové akcenty? Pro nespoutané Lvy to pravé! Autor: iStock

  Svůj domov si vytvořte zároveň tak, aby byl schopný pojmout vaše početné návštěvy, stal se skvělým místem pro setkávání, ale zároveň zde pro vás byl kdykoliv, když si potřebujete od společnosti trochu oddechnout.

  Ideální barvy do interiéru: bordó a zlatá
  Nejoblíbenější kus nábytku: výrazná křesla a odvážné textilní doplňky

 • Panna (23. 8. až 22. 9.)

  Efektivita a praktičnost jsou vaše druhé jméno. Potřebujete, aby váš domov jako celek odrážel váš smysl pro minimalismus a organizaci. Proto se velmi dobře cítíte v prostoru, kterému dominují zemité odstíny, jednoduchost a provzdušněnost.

  Zbytečné doplňky a zahlcenost věcmi vám nahání husí kůži, u vás doma musí mít vše svůj řád a svůj účel. Děsí vás myšlenka, že by se snad v některé místnosti mohl hromadit nepořádek. U vás doma musí vše být v naprosté harmonii a souladu. Ve velkém si potrpíte na design a na perfektní sladěnost stylu i barev.

  Panny milují moderní prvky a strohost Panny milují moderní prvky a strohost Autor: iStock

  Pro inspiraci můžete nahlédnout k seveřanům, s jejichž stylem dost souzníte. Zároveň ale u nich můžete najít také drobné nápady, které z vašeho bydlení udělají skutečný domov. Občas totiž můžete mít sklony ke zbytečné strohosti a studenosti. Hřejivé svíčky a zajímavá sbírka knih vaše žití dokážou pozvednout na novou úroveň.

  Ideální barvy do interiéru: šedá a mocha
  Nejoblíbenější kus nábytku: velká knihovna a skleněný konferenční stolek

 • Váhy (23. 9. až 23. 10.)

  Jste ryzí umělecká duše. Ráda se obklopujete uměním, hudbou a vším, co je krásné. V bydlení si potrpíte na luxus v kombinaci s lehkým nádechem minulosti a romantiky.

  Inspiraci najdete u opulentní Marie Antoinetty, v nestárnoucí francouzské eleganci i na zámcích. Rozhodně to ale neznamená, že vaše bydlení bude přemrštěné a zcela se nacházející mimo realitu. Naopak. Přesně víte, jaké množství starodávných a romantických prvků použít, aby si prostor zachoval šmrnc a současný ráz.

  Výrazné dekorace by neměly v domově žádné Váhy chybět Výrazné dekorace by neměly v domově žádné Váhy chybět Autor: iStock

  Nejlépe se budete cítit v prostoru, kterému dominují krémové a růžové tóny. Potrpíte si také na elegantní doplňky v podobě zrcadel, lampiček a dekorativních lustrů. Chybu neuděláte ani s velikým obrazem, který se stane skvělou dominantou například obýváku, či koutkem s gramofonem.

  Ideální barvy do interiéru: starorůžová, krémová a levandulová
  Nejoblíbenější kus nábytku: velký obraz a zdobené zrcadlo

 • Štír (24. 10. až 22. 11.)

  Štíři platí obecně za velice silné charaktery. Vaše vášnivost, odhodlání a síla jít si za svým se můžou odrážet i ve vašem bydlení, kterému bude slušet nádech industriality a exotiky. Co to znamená v praxi?

  Při výběru barev se nebojte sáhnout po tmavých odstínech, které prostoru dodají na atmosféře a osobitosti. Skvěle budou fungovat také s odhalenými cihlovými zdmi a osvětlením s vintage žárovkami, které dodají prostoru na útulnosti.

  Rostliny a pohodlné sofa? Pro Štíry jako dělané Rostliny a pohodlné sofa? Pro Štíry jako dělané Autor: iStock

  Důležitým prvkem ve vašem domově se také může stát vaše sbírka rostlin. Kromě kyslíku dodají místnosti na životě. Skvěle bude fungovat například křeslo postavené u okna a obklopené hromadou rostlinek. Takový koutek na relax se zaručeně stane vaším oblíbeným místem.

  Ideální barvy do interiéru: tmavě zelená v kombinaci se zlatou a černou
  Nejoblíbenější kus nábytku: sametový taburet a sbírka rostlin

 • Střelec (23. 11. až 21. 12.)

  Chuť zvednout kotvy, cestovat a poznávat vše nové. Ve vás se duše nomáda nezapře, tak proč si tuto touhu po objevování vzdálených míst nepřipomínat i doma? Milujete svobodu a právě věci z vašich cest jsou klíčem k vytvoření dokonalého prostoru pro žití.

  Vaše bohémství ve vás probouzí lásku k přírodním materiálům a tlumeným odstínům, které ovšem dokážete s citem oživit pomocí exotických vzorů. Navíc se nebojíte čerpat inspiraci od různých kultur.

  Pro Střelce je boho styl ten pravý ořechový Pro Střelce je boho styl ten pravý ořechový Autor: iStock

  Kromě prvků sesbíraných z celého světa zkuste svůj domov pozvednout pomocí vlastních DIY výtvorů. Fantazii se meze nekladou. Vaše duše ale rozhodně bude potěšená ze všemožných macramé, lapačů snů i velkých namalovaných tapisérií.

  Ideální barvy do interiéru: žlutá, růžová a hnědá
  Nejoblíbenější kus nábytku: sekretář na uložení cestovatelských vzpomínek a velká mapa světa

 • Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)

  Nadčasovost, tradice a udržitelnost. Žádné jiné pojmy nepopisují váš cit pro interiéry lépe. Vaše znamení je samo o sobě ve velké symbióze s přírodou, takže se ráda necháte obklopovat květinami, zelenými rostlinami i přírodními materiály. Zároveň se ale snažíte, aby vaše bydlení zůstalo praktické.

  Dobře se budete cítit v interiéru, který místo posledních trendů vyznává nadčasovou eleganci a jeho hlavní předností je pohodlí. Svoji pozornost byste proto měla co nejvíce zaměřit na výběr velké měkké pohovky a velkých křesel, která nebudete vy ani vaši hosté jen tak chtít opustit.

  Kozoroh jistě ocení nadčasovost, eleganci a udržitelnost Kozoroh jistě ocení nadčasovost, eleganci a udržitelnost Autor: iStock

  Robustní nábytek bude velmi dobře vypadat s elegantními doplňky. Velká váza, designový či ručně vyrobený prvek by proto rozhodně u vás doma neměl chybět. Kvalita a trvalá hodnota čehokoliv, co si domů pořídíte, je pro vás nejvyšší metou, které můžete při zařizování dosáhnout.

  Ideální barvy do interiéru: olivově zelená a tmavě béžová
  Nejoblíbenější kus nábytku: romantická postel a designová váza

 • Vodnář (21. 1. až 20. 2.)

  Mnozí to o vás možná neví, ale vaše osobnost přímo vyžaduje prostor, kde budete moci naplno být sama sebou, dočerpat energii a věnovat se především svým potřebám. Proto by se váš domov měl stát především útulným útočištěm, kterému bude vládnout pohoda.

  To ale rozhodně nevylučuje skutečnost, že si při zařizování dost možná hodně oblíbíte zářivé barvy. Víc než dobře se budete cítit v místnosti, která bude minimálně odstíny připomínat oceán a život v něm. I kvůli tomu si potrpíte na vázy, fontánky a jakékoliv zenové koutky.

  Harmonie a prvky z oceánů pohladí Vodnáře na duši Harmonie a prvky z oceánů pohladí Vodnáře na duši Autor: iStock

  Nebojte se zajít za hranu konvenčnosti a vneste do svého interiéru také trochu avantgardy. Osobitost je vám vlastní a rozhodně se za ni nemusíte stydět. Začít můžete u jednotlivých prvků – postačí abstraktní obraz či netradiční váza. A uvidíte, jak se vaše designérská fantazie dále posune. Předpoklady ke tvoření velkých věcí rozhodně máte.

  Ideální barvy do interiéru: petrolejová, modrá a fialová
  Nejoblíbenější kus nábytku: netradiční jídelní židle, barevná chesterfield pohovka s moderním puncem

 • Ryby (21. 2. až 20. 3.)

  Ráda proplouváte mezi výtvory své fantazie. Nádech kreativity a dostatek prostoru pro vaše nápady by proto mělo mít i vaše bydlení. Zároveň by ale interiér neměl ztratit nic ze své harmonie a prostornosti.

  Jako velkému estétovi se vám bude dobře žít v místě, které v sobě snoubí prvky bohémství, vlastních výtvorů a spoustu měkkých polštářů. A to vše bude provoněné opojnou vůní. Ryby totiž prostor vnímají všemi smysly, takže by byla víc než škoda se při zařizování zaměřit jen na typ nábytku a barvy. Dejte prostor tlumeným světlům, příjemným bytovým parfémům a pohodové hudbě.

  Ryby, při zařizování myslete především na osobité detaily Ryby, při zařizování myslete především na osobité detaily Autor: iStock

  Spíše než výrazným barvám zdí dejte přednost neutrálním tónům s nádechem do broskvové, lososové a korálové. Ovšem hlavní kouzlo vašeho domova by se mělo především skrývat ve zmíněných detailech, drobných doplňcích, lampičkách a krystalech.

  Ideální barvy do interiéru: losová a šedozelená
  Nejoblíbenější kus nábytku: ratanové křeslo

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy