Jaro ve váze

Jaro ve váze

Anissa Kermiche, 8769 Kč, anissakermiche.com
Westwing, 1449 Kč, westwing.com
Arket, 35 eur, arket.com
Arket, 39 eur, arket.com
Westwing, 1799 Kč, westwing.com
35
Fotogalerie

Dejte jaro do vázy: 35 krásných kousků, které se stanou ozdobou vašeho bytu

Blíží se březen a to je podle psychologů období, kdy konečně dobíjíme ztracenou energii. Pomáhají k tomu i zdánlivé drobnosti, jako že si třeba na trhu poprvé letos koupíme řezané květiny. Velkou parádu přitom v interiéru může udělat i váza, do které je dáte. Jaké jsou v tomto směru aktuální trendy?

Na jaře míváme přirozenou chuť dopřát svému bytu novou energii, ze které pak můžeme čerpat my. Stejně jako šatník, i interiér si v této sezóně říká o nové odstíny, které do něj snadno můžeme vnést prostřednictvím doplňků (a v příští sezóně je zase libovolně obměnit). Ještě jednodušší cestou mohou být různobarevné květiny, které si zpravidla od března můžeme koupit na pravidelných trzích nebo v oblíbeném květinářství. „I can buy myself flowers,“ zpívá ostatně Miley Cyrus, která tím mimo jiné připomíná, že občas si musíme udělat radost jen tak – sami sobě.

TIP NA VIDEO: Jak se starat o řezané květiny, aby vám co nejdéle vydržely? Podívejte se na video:

Video placeholde

Kdo si květiny do vázy kupuje pravidelně, pak už se bezesporu těší na jarní várku v podobě žlutých narcisů nebo pestrobarevných pryskyřníků. V dubnu se přidávají i populární tulipány – zejména ty papouškovité s roztřepenými květy dělají ve váze opravdovou parádu. Zkraje května je na piedestalu oblíbenosti střídají půvabné pivoňky, které udivují cudnou krásou poupat i dechberoucími plnými květy, jež v červnu střídají sytě pastelové tóny nádherných hortenzií, které ve váze klidně můžete i zapomenout a usušit.

Jestli chcete do interiéru nějaký trvalejší doplněk a současně s tím podpořit i květinový dekor, není nic lepšího než sáhnout po designové váze. Slušnou nabídkou disponují i řetězce typu H&M home nebo specializované obchody s designovým zbožím, jako je Westwing či Bellarose. Inspirace v tomto případě přichází primárně ze Skandinávie, která v minulosti proslula přístupným minimalismem, nicméně v posledních letech se vrací k pitoreskní barevné hravosti. Převedeno do praxe to znamená, že interiéru klidně můžete dopřát solitérní vázu hrající výraznými odstíny, jako je svěže zelená, královsky modrá nebo barbie pink, aniž by nutně musela ladit se zbytkem.

Mimochodem, když jsme u té Barbie, tak stojí za připomenutí, že karafa ze studia Klimchi v odstínu Rosalín zdobila i její filmový dům. Sklo je obecně velkým trendem, ať už se bavíme o odolném brokosilikátu nebo třeba o tradičním českém foukaném skle, které pochopitelně vyžaduje větší investici. Odměnou vám bude křehce působící dekor, který obzvlášť krásně vynikne ve spojení s jarním sluncem. Tradici, která se snoubí s jednoduchým moderním designem, nabízí například ikonické vázy Bandaska studia Dechem. Další krásné vázy z rukou českých sklářů nabízí například kurátorský obchod Artisème.

Kde koupíte stylovou vázu na stůl? Podívejte se do fotogalerie v úvodu článku.