Bílé zuby bez chemie? Jde to, říká odborník. Co doporučuje?

Kdo by nechtěl mít krásně bílé zuby, zářivý úsměv, a zasloužit si tak jednu poklonu za druhou? Sen mnoha mužů a žen. Jak se tedy o zuby starat, aby se udržely bílé? Jde to jednoduše, a to i bez chemie.

„Přirozená barva a odstín našeho zubu je dán stejně, jako je například dána barva naší kůže nebo vlasů. Barva zubu je ovlivněna primárně odstínem dentinu a tloušťkou zubní skloviny. Kromě vrozených dispozic má na barvu zubu vliv z velké části i ústní hygiena a životospráva,“ vysvětluje různé odstíny bílého úsměvu MDDr. Ondřej Šrámek. Bohužel řada nesprávných denních návyků může způsobit vážné poškození zubů a dásní. Pokud si je uvědomíte, můžete mít bělejší zuby i bez chemických prostředků. Zkuste následující tipy.

Výplachy olejem

Oleje jsou tradičním indickým lékem, který má zlepšit ústní hygienu a odstranit toxiny z těla. Vyplavují bakterie, které se mohou proměnit v plak a kromě zdravotních problémů jsou i příčinou nepěkné barvy zubů. Indové používali slunečnicový nebo sezamový olej. Oblíbenou volbou je i kokosový olej, protože má příjemnou chuť a navíc obsahuje vysoký podíl kyseliny laurové, která je známá svou schopností snižovat zánět a ničit bakterie. Jak olej používat? Jednu polévkovou lžičku oleje převalujte v ústech přibližně deset minut a poté vyplivněte.