Stylové i po padesátce: Které módní expertky sledovat na Instagramu?

6 min čtení

6 min čtení

Módní průmysl se nám odjakživa snaží vštípit, že krása a styl úzce souvisejí s věkem. Mladé ženy jsou přece krásné, hýří životem a mohou si obléct cokoliv. Starší dámy by podle stereotypního fashion narativu naopak měly stát v pozadí, nevyčnívat, a hlavně se oblékat adekvátně svému věku. Jenže to je naprostý nesmysl.

Instagram je plný žen, které již dávno překročily pomyslnou přelomovou hranici 50 let, ale zároveň svým citem pro oblékání, módními experimenty a hravostí dokážou strčit do kapsy kdejakou podstatně mladší fashion nadšenkyni. Bohužel je ageismus ve fashion průmyslu stále intenzivně přítomný a i v dnešní době, která se vyznačuje opravdu velkou svobodou v oblékání, vede ke zbytečné stereotypizaci starších žen a tvoření nesmyslných pravidel ve stylu Jak se vhodně obléct ve svém věku.

TIP NA VIDEO: 5 střihů kalhot, které dominují roku 2023

Pro jistotu se tedy hodí připomenout: ať je vám dvacet nebo šedesát, je zcela na vás, jak se budete oblékat. Neberte ohled na poznámky ostatních, že ve vašich letech se už nehodí, abyste si na sebe vzala leopardí kožíšek nebo výrazný svetr. Pokud takové kousky milujete, noste je. A neomezujte se jen na neforemné vytahané modely, jimž kdysi někdo dal nálepku, že přesně tak vypadá vhodné oblečení pro zralé dámy.

Na následujících stránkách najdete desítku módních expertek, jejichž profily vás inspirují, povzbudí, pomohou vám se v oblékání odvázat a vystoupit z všudypřítomné šedi. Všechny tyto ženy dokazují, že věk je skutečně jen číslo a že barvy, divoké vzory i výrazné modely můžete nosit klidně i v době, kdy vám potáhne třeba na devadesát.

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>