Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Instagram @tuykdider @joshuadgodfrey

Že módě rozumí jen ženy? 10 fashion influencerů, které musíte sledovat

Jejich hlavními scénami jsou TikTok a Instagram. Milují módu z minulých dekád, spolupracují se světovými značkami a zcela překračují hranice pánské i dámské módy. Seznamte se s desítkou fashion expertů, kteří vám ukážou, že inspiraci lze čerpat nejen od influencerek, ale i od jejich mužských kolegů.

Josh Godfrey

Pokud je vaší vášní seriál Peaky Blinders, instagramový účet tohoto Londýňana pro vás bude pastvou pro oči. Jeho styl vychází z estetiky tradičního britského gentlemana, kterou Godfrey okořeňuje pózou rebela z počátku minulého století. Jeho módním reels nikdy nechybí barvitě lyrický popis oblečení ani parfémů, který Godfrey pečlivě volí ke každému outfitu. To vše navíc sem tam doplní o velmi osobní vyprávění ze své divoké minulosti, kdy bojoval s drogovou závislostí.

TIP NA VIDEO: Jaké kousky by vám nikdy neměly chybět v šatníku?

Video placeholde

Tip: Na Instagramu se rozhodně vyplatí sledovat i Godfreyovu americkou manželku Gabie (@gabie.godfrey), která sází na moderní french chic eleganci, kterou lze snadno převést do vlastní módní praxe.

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 10

Jordan Roth

Sedmačtyřicetiletého divadelního producenta z New Yorku si možná pamatujete z letošního ročníku Met Gala, kde poutal pozornost dekadentní černou róbou s vějířem z dílny Schiaparelli. Jeho silný módní rukopis je sice jen těžce přenositelný do běžného šatníku, jako ryze avantgardní inspirace překračující jakékoliv genderové hranice ale funguje Rothův styl perfektně.

Pokračování 3 / 10

Daniel Simmons

Uvolněný styl, tetování, jemný náznak trendů a póza umělce, fotografa a grafika v jedné osobě. Tak nějak by šel shrnout dnes velmi oblíbený minimalistický styl tohoto Londýňana, který téměř nikdy nesundá kšiltovku z hlavy. Pokud si libujete v jednoduché estetice a kapsulovém šatníku, bude tento IG účet přesně pro vás.

Pokračování 4 / 10

Jay Beech

Twerkující permoník, který miluje barevné oblečení a tanec. Jay Beech je pozitivní ikonou Instagramu, jež díky neustále rostoucí popularitě brzy získá milion sledujících. A to zcela zaslouženě, neboť tento veselý chlápek v podpatcích vám zákonitě zlepší náladu, ať už se zrovna cítíte jakkoliv. Jeho fashion kreace navíc mohou být inspirací jak pro muže libující si v bourání módních tabu, tak pro všechny ženy, které milují vnášet do svého šatníku humor a příjemnou nadsázku.

Pokračování 5 / 10

Jarvis Aivali

Charismatický Jarvis z australského Melbourne o sobě dal poprvé vědět v období pandemie, kdy rozjel profily na sociálních platformách. Od té doby stihl jen na TikToku nasbírat přes tři a půl milionu sledujících a nic nenasvědčuje tomu, že by to mělo být finální číslo. Právě naopak. Mladík baví retro stylem, který často odkazuje k osobitým modelům, jež pro značku Gucci v minulosti vytvořil bývalý kreativní ředitel Alessandro Michele. Móda ovšem pro Aivaliho není jedinou vášní: věnuje se modelingu a též aspiruje na hereckou kariéru.

Pokračování 6 / 10

Tuyk Dider van Dam

Třiadvacetiletý rodák z Amsterdamu vzal útokem Instagram i TikTok. Na obou platformách se snaží módní nadšence učit, že mohou nosit, cokoliv se jim líbí, bez ohledu na to, zda jde o dámské, nebo pánské oblečení. V jeho hravém stylu se estetika 70. let prolíná s prvky Y2K módy. A pokud jste navíc filmovými nebo hudebními fanoušky, rozhodně by vám neměla uniknout jeho videa, v nichž napodobuje styl jak Jimiho Hendrixe, tak třeba Tommyho Shelbyho ze seriálu Peaky Blinders.

Pokračování 7 / 10

Hanan Besovic

Hanan není módní influencer, který by své profily na sociálních sítích plnil nespočtem outfitových videí. Jeho oborem je především reflexe současného módního dění a tvorba memů, které se s notnou dávkou osobitého humoru a sarkasmu trefují do kontroverzních postav a značek fashion scény. Jeho instagramový profil @ideservecouture je místem, kde můžete dohnat módní vzdělání a zároveň se zplna hrdla zasmát. Obzvlášť trefné jsou jeho pravidelné videoreporty z fashion weeků, kde Hanan sledujícím místo trendy pozlátka naservíruje tvrdou realitu plnou pověstného provozu v milánských ulicích a nefungující klimatizace v místech konání největších přehlídek.

Pokračování 8 / 10

Wisdom Kaye

Lásku k módě v tomto osobitém Texasanovi probudil návrhář Hedi Slimane, toho času kreativní ředitel Yves Saint Laurent. Po dostudování univerzity se Wisdom sám vrhl do světa módy a za poslední roky si připsal spolupráci se značkami Balmain, Dior, Fendi nebo Ralph Lauren. Nejaktivnější je na TikToku, kde se proslavil především outfity vycházejícími z estetiky marvelovských superhrdinů. Časopis Vogue ho posléze označil za nejlépe oblékaného muže na této sociální síti.

Pokračování 9 / 10

Louis Seriot

Mladý Francouz svérázně překračuje mužské i ženské škatulky. Jednou na něj narazíte v sukni a krajce, jindy budete mít pocit, že vidíte rockerského dvojníka herce Finna Wolfharda ze Stranger Things. Jeho Instagram je směsicí jednoduchých outfitů i novoromantické atmosféry, díky níž budete chtít ihned vyrazit do Paříže.

Pokračování 10 / 10

Tanner Reddick

Když se tomuto Texasanovi podíváte na Instagram, budete mít pocit, že jste se v čase posunuli o více než čtyři dekády nazpět. Nezaměnitelný mullet a knírek z Tannera dělají stylového influencera, který se esteticky vymyká současným standardům většiny módních expertů. Jeho styl si zamilují především obdivovatelé 70. a 80. let. A dost možná zatoužíte některé z jeho outfitů vyzkoušet na vlastní kůži.