Sex, vrásky a šediny: Tohle jsou nejkrásnější modelky od 56 do 93 let

V kategorii nad padesát let je řada úspěšných a nádherných modelek, jejichž skutečný věk byste neuhodli. Pak jsou tu ale i ty, které jsou neméně úspěšné a nádherné a současně se nebojí přiznávat, kolik jim je. Vrásky a šediny jsou jejich předností, stejně jako záviděníhodná noblesa a přístup k životu i sobě samým. Seznamte se s královnami advanced modelingu, díky kterým se začnete modlit, abyste jednou vypadala (a cítila se) alespoň z poloviny tak dobře. 

Stárnutí je nevyhnutelný proces a dřív či později mu bude čelit každý. Rozdíl je v tom, jak k němu kdo přistoupí. Někdo podlehne lákadlům estetické medicíny, které se však mohou ukázat jako slepá ulička – chvíli vás podrží, ale bude to fungovat i za pět, deset, dvacet let? Někdo chodí od třiceti na barvu, aby časem zjistil, že šedivé odrosty (hlavně v případě tmavých vlasů) vystrkují růžky každé tři týdny. Třeba supermodelka Cindy Crawford (55) prozradila, že už ani netuší, jakou má přirozenou barvu vlasů a aby ji kadeřník odhadl, bere s sebou občas svoji dceru Kaiu.

TIP NA VIDEO: Jak si zamaskovat odrosty doma?

A pak jsou tu ikony, které se rozhodnou pro přirozenost i za cenu, že budou ve čtyřiceti nebo v padesáti působit starší. Nedávno jsem jednu takovou fascinovaně sledovala v zrcadle u kadeřnice. Hluboké vrásky na čele a za ní kadeřník, který důkladně fénoval její prošedivělé dlouhé vlasy. Netuším, kolik jí mohlo být let, jestli osmačtyřicet, nebo dvaašedesát, ale vypadala vznešeně a současně velmi žensky. Když jsem se pak zpátky podívala do zrcadla na sebe, připadala mi moje čerstvě dobarvená hlava poněkud směšná.

Netuším, jestli budu mít na šedinový coming out v budoucnu odvahu, ale už teď vím, že na estetické zákroky ji nemám. Proto se ráda dívám do tváří žen, které zůstávají přirozené (anebo to aspoň s tím omlazováním nepřehánějí). Rovněž mě baví jejich styl, který vyvrací předsudky, že s padesátkou automaticky přichází čas dlouhých kardiganů přes zadek. Naštěstí i v módě takové múzy jsou. Seznamte se (anebo si připomeňte) ženy, které nás inspirují svojí odvahou, svobodomyslností, krásou, stylem a především autenticitou.

Článek pokračuje na následujících kapitolách. >>>