.

. Zdroj: Česká televize

.
Michal Novotný jako Ivan Jonák v seriálu Devadesátky.
.
Foto z filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel.
43
Fotogalerie

Únorové novinky na Netflixu: Trilogie o Kanye Westovi a návrat Love Is Blind

Třídílný dokument o životě a kariéře kontroverzní hiphopové superstar, čerstvé díly reality show Love Is Blind nebo nový seriál s Umou Thurman. Únor se patrně stále ponese ve znamení izolace a nejrůznějších nemocí, a tak nezbývá než se zavrtat a zapnout Netflix, HBO GO nebo jinou streamingovou službu. Z jakých novinek budeme moci vybírat?

Co vám (možná) uteklo v lednu

Vzhledem k tomu, jak se o něm stále mluví, je asi nepravděpodobné, že by vám unikl seriál Petera Bebjaka Devadesátky, ale pokud stejně, neváhejte ho na iVysílání České televize dohnat (premiérové díly ČT 1 vysílá vždy v neděli večer). Šestidílný příběh vyšetřovatelů z pražského 1. oddělení zachycuje nejznámější zločiny 90. let, a tak tu nechybí Ivan Jonák, František Mrázek ani sudy z Orlíku. V hlavních rolích počinu oceňovaného mimo jiné za maximálně autentickou výpravu můžete sledovat Martina Fingera, Ondřeje Sokola a Kryštofa Bartoše.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na upoutávku k seriálu Devadesátky

Video placeholde

Na Netflixu je nyní k vidění i komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Snímek spisovatele a teď už i režiséra Patrika Hartla svedl dohromady nejcharismatičtější herce své generace: Martina Hofmanna, Hynka Čermáka, Davida Švehlíka a Martina Pechláta. Je to film o mužích a pro muže, ve kterém ženy slouží jenom jako křoví, už kvůli tomu obsazení, které celý počin dost zachraňuje, si ale jistě najde i nadšené divačky. Ostatně, nejnavštěvovanější český film roku 2020 určitě neudělali jen pánové.

Foto z filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel.
Foto z filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. | Zdroj: Bontonfilm

V úspěšném seriálu 13 důvodů proč Netflix pracoval s postupnou rekonstrukcí příběhu na základě audionahrávek, které po sobě zanechala přímá aktérka hlavních událostí. K podobnému formátu se nyní streamingová platforma vrací s osmidílným seriálem Archiv 81. V nervy drásajícím atmosférickém hororu nicméně nesledujeme problémy středoškoláků: v počinu režisérky Rebeccy Sonnenshine dostane mladý archivář dostane za úkol dát roztřídit a zpracovat sbírku poškozených videokazet. Během práce zjistí, že je filmařka natočila při vyšetřování nebezpečné sekty.

Foto ze seriálu Archiv 81.
Foto ze seriálu Archiv 81. | Zdroj: Netflix

Ačkoliv obě série pořadu Jak na to… s Johnem Wilsonem jsou na HBO GO k vidění už od listopadu 2021, zdá se, že tenhle vynikající počin trochu zapadnul, což je věčná škoda. V dokumentárním vlogu na pokračování introvertní neurotik John Wilson vytváří komediální koláž záběrů z každodenního života v New Yorku, kterou doplňuje komentářem s uklidňující dikcí, a vytváří tak ultimátní feel good atmosféru. Pokud na vás leze sezónní splín, tohle vás z něj velmi rychle vytáhne.

Foto z dokumentárního seriálu Jak na to... s Johnem Wilsonem.
Foto z dokumentárního seriálu Jak na to... s Johnem Wilsonem. | Zdroj: Home Box Office

Filmové novinky

Únorová nabídka filmových novinek na streamingových platformách není zrovna nabušená, něco by se ale přece jenom našlo. Zajímá vás druhá světová válka? Pak si nenechte ujít snímek My Best Friend Anne Frank, vůbec první holandský hraný snímek reflektující notoricky známý osud Anny Frankové. Příběh německo-holandské židovky, jež se dva roky skrývala před nacisty a vedla si deník, který se posléze stal literárním hitem, ve snímku sledujeme očima její kamarádky Hanneli Goslar. Na Netflixu bude film k vidění od 1. února.

Foto z filmu My Best Friend Anne Frank.
Foto z filmu My Best Friend Anne Frank. | Zdroj: Netflix

Tinder je jednou nejpopulárnějších seznamovacích aplikací, kromě zábavy ovšem skrývá i řadu nebezpečí. Nikdy totiž nevíte, jestli vám ten, kdo vám v on-line světě učaroval, nelže. Své o tom ví oběti Shimona Hayuta, který se pod pseudonymem Simon Leviev na seznamce vydával za svobodného milionáře a z mnoha důvěřivých žen vytáhl hotové jmění. Dokument o jeho obětech i dohře podvodného jednání natočila režisérka Felicity Morris, která produkovala i úspěšnou a Emmy oceněnou true crime minisérii Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka. Podvodník z Tinderu bude na Netflixu k vidění od 2. února.

Foto z dokumentu Podvodník z Tinderu.
Foto z dokumentu Podvodník z Tinderu. | Zdroj: Netflix

Venus a Serenu Williamsovy pravděpodobně znáte i v případě, že sportu příliš neholdujete. Geniální tenistky totiž prosluly i mimo kurty – a spolu s nimi také jejich otec a trenér zároveň. Životopisný snímek Král Richard: Zrození šampionek zachycuje vyrůstání talentovaných dívek a smělý plán jejich táty, jak je z ulic Comptonu v Kalifornii dostat na světovou tenisovou scénu. Richarda Williamse si zahrál Will Smith a v souvislosti s jeho výkonem se mluví i o oscarové nominaci. Snímek bude na HBO GO k vidění od 8. února.

Foto z filmu Král Richard: Zrození šampionek.
Foto z filmu Král Richard: Zrození šampionek. | Zdroj: Warner Bros.

Po mnoha letech se letos se třetím dílem vrátí Elle Woods alias Pravá blondýnka. Ve filmové novince uvidíme nejen Reese Witherspoon, ale také Jennifer Coolidge, Alannu Ubach či Jessicu Cauffiel z původního obsazení. Abyste si zkrátili čekání a správně se naladili, od 13. února si můžete na HBO GO připomenout první dva díly.

Foto z filmu Pravá blondýnka.
Foto z filmu Pravá blondýnka. | Zdroj: MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) Pictures

Seriály, kam se podíváš

Čemu naopak zimní období velmi přeje, to jsou seriály. Lockdowny, které jsme v posledních dvou letech zažili, mimo jiné rozpoutaly velký zájem o true crime pořady. Mistrem v této oblasti je Netflix, v únoru ale své želízko do ohně přiloží také HBO GO. Od 1. února si tam můžete pustit čytřdílnou minisérii Vraždy ve Fall River. V roce 1979 byly ve stejnojmenném městě v americkém státě Massachusetts zavražděny tři mladé ženy, které měl údajně na svědomí satanistický kult provádějící lidské oběti. Po dvaceti letech se však objevují nové důkazy, které celý případ zpochybní.

Foto z dokumentární série Vraždy ve Fall River.
Foto z dokumentární série Vraždy ve Fall River. | Zdroj: HBO GO

Ačkoliv stále stojí ve stínu konkurence, i Apple TV+ se snaží nabízet kvalitní vlastní tvorbu. Od 4. února to zkusí se seriálem Podezření, který je anglickou variací na původně izraelský seriál False Flag. Pěti obyčejným lidem se život obrátí vzhůru nohama, když je jednoho rána zatkne londýnská policie coby hlavní podezřelé z únosu syna americké mediální magnátky Katherine Newman (Uma Thurman). Problém je, že ani jeden z nich o žádném únosu nic neví. Netrvá to navíc dlouho a skuteční únosci začnou Katherine vydírat. O peníze jim ale tak docela nejde…

Foto ze seriálu Podezření.
Foto ze seriálu Podezření. | Zdroj: Apple TV+

A ještě jeden počin z dílny Apple TV+, tentokrát s premiérou 18. února. Ačkoliv jméno režiséra by mohlo napovídat něco jiného, Odloučení je distopický thriller Bena Stillera, v jehož centru stojí nebezpečí moderních technologií a toho, jak si s nimi zahráváme. Mark Scout (Adam Scott) vede tým ve firmě Lumon Industries, jejíž zaměstnanci jsou součástí experimentu: v zájmu vyváženosti pracovního a osobního života si nechali operativně oddělit vzpomínky na to, co dělají v práci od těch, které souvisejí s jejich soukromím. Ve vedlejších rolích desetidíleného seriálu uvidíme Patricii Arquette, Christophera Walkena nebo Johna Tortura.

Foto ze seriálu Odloučení.
Foto ze seriálu Odloučení. | Zdroj: Apple TV+

Geniální přítelkyně je čtyřdílná románová sága italské spisovatelky Eleny Ferrante. Je to příběh dvou žen, které se seznámily jako malé dívky v 50. letech 20. století a od té doby si navzájem prostupují životy a silně se ovlivňují. V roce 2018 natočil režisér Saverio Costanzo pro HBO seriálovou adaptaci prvního dílu úspěšné knižní série. A na HBO GO bude od 8. února k vidění již třetí řada, která zpracovává události předposlední části tetralogie.

Foto z 1.série Geniální přítelkyně.
Foto z 1.série Geniální přítelkyně. | Zdroj: HBO

Anna Sorokina toužila po životě mezi americkou smetánkou. Aby pronikla do světa boháčů z Manhattanu, vymyslela si pseudonym Anna Delvey – a k němu i úžasný životní příběh. Mladá Ruska se začala vydávat za německou miliardářskou dědičku, a tak se dokázala spřátelit s hollywoodskými herci i zámožnými podnikateli a vymámit z nich pořádný balík peněz. Jak to s ní dopadlo? Negooglujte a raději se podívejte na devitidílnou hranou minisérii Neskutečná Anna, která tuhle neuvěřitelnou, přesto reálnou story zachycuje a zasazuje do kontextu. K vidění bude od 11. února na Netflixu.

Foto ze seriálu Neskutečná Anna.
Foto ze seriálu Neskutečná Anna. | Zdroj: Netflix

Fanoušci sitcomů už jistě napjatě vyhlížejí čerstvé díly Jednotek vesmírného nasazení. První řada seriálu se Stevem Carellem a Johnem Malkovichem v rolích amerického armádního generála a výstředního vědce vyšla v roce 2020. Trefila se tak do období tragikomediálního prezidentování Donalda Trumpa a jako satira působila velmi aktuálně. Jak bude nyní fungovat druhá sezóna, to zjistíme na Netflixu už 18. února.

Foto ze seriálu Jednotky vesmírného nasazení.
Foto ze seriálu Jednotky vesmírného nasazení. | Zdroj: Netflix

Kontroverzní celebrita, hiphopová superstar, módní ikona a vlastně už i návrhář, bývalý manžel Kim Kardashian a člověk, který sám v sobě vidí mesiáše. Všechna tato označení sedí na Kanyeho Westa. Do tří samostatných hodinových dílů rozdělený dokument Jeen-yuhs: Trilogie o Kanye Westovi začal vznikat před dvaceti lety, kdy byl Ye teprve vcházející hvězdou. Komorní časosběrný počin, který na Netflixu uvidíme od 16. února, zachycuje vývoj jeho kariéry i osobnosti.

Foto z dokumentu Jeen-yuhs: Trilogie o Kanye Westovi.
Foto z dokumentu Jeen-yuhs: Trilogie o Kanye Westovi. | Zdroj: Netflix

A na závěr něco pro milovníky reality show. Pokud vás nebaví sledovat nadržené gumy v Too Hot to Handle ani český Survivor, možná vás potěší, že 11. února se na Netflix konečně vrátí pořad Love Is Blind. A tentokrát nepůjde o žádné srazy účastníků první řady: je to plnohodnotná nová sezóna se zcela čerstvými nezadanými, kteří se v buňkách chtějí naslepo seznámit s láskou svého života.

Fotogalerie: Tipy na únorové filmové a seriálové novinky na Netflixu a dalších streamingových službách

Únorové novinky na Netflixu: Trilogie o Kanye Westovi a návrat Love Is Blind

.
. | Zdroj: Česká televize
.
. | Zdroj: Česká televize
Michal Novotný jako Ivan Jonák v seriálu Devadesátky.
Michal Novotný jako Ivan Jonák v seriálu Devadesátky. | Zdroj: Česká televize
Foto z filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel.
Foto z filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. | Zdroj: Bontonfilm
Foto z filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel.
Foto z filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. | Zdroj: Bontonfilm
Foto z filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel.
Foto z filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. | Zdroj: Bontonfilm
Foto ze seriálu Archiv 81.
Foto ze seriálu Archiv 81. | Zdroj: Netflix
Foto ze seriálu Archiv 81.
Foto ze seriálu Archiv 81. | Zdroj: Netflix
Foto ze seriálu Archiv 81.
Foto ze seriálu Archiv 81. | Zdroj: Netflix
.
. | Zdroj: Česká televize
Foto z dokumentárního seriálu Jak na to... s Johnem Wilsonem.
Foto z dokumentárního seriálu Jak na to... s Johnem Wilsonem. | Zdroj: Home Box Office
Foto z dokumentárního seriálu Jak na to... s Johnem Wilsonem.
Foto z dokumentárního seriálu Jak na to... s Johnem Wilsonem. | Zdroj: Home Box Office
Foto z dokumentárního seriálu Jak na to... s Johnem Wilsonem.
Foto z dokumentárního seriálu Jak na to... s Johnem Wilsonem. | Zdroj: Home Box Office
Foto z filmu My Best Friend Anne Frank.
Foto z filmu My Best Friend Anne Frank. | Zdroj: Netflix
Foto z dokumentu Podvodník z Tinderu.
Foto z dokumentu Podvodník z Tinderu. | Zdroj: Netflix
Foto z filmu Král Richard: Zrození šampionek.
Foto z filmu Král Richard: Zrození šampionek. | Zdroj: Warner Bros.
Foto z filmu My Best Friend Anne Frank.
Foto z filmu My Best Friend Anne Frank. | Zdroj: Netflix
Foto z filmu Král Richard: Zrození šampionek.
Foto z filmu Král Richard: Zrození šampionek. | Zdroj: Warner Bros.
Foto z filmu My Best Friend Anne Frank.
Foto z filmu My Best Friend Anne Frank. | Zdroj: Netflix
Foto z filmu Král Richard: Zrození šampionek.
Foto z filmu Král Richard: Zrození šampionek. | Zdroj: Warner Bros.
Foto z filmu Král Richard: Zrození šampionek.
Foto z filmu Král Richard: Zrození šampionek. | Zdroj: Warner Bros.
Foto z filmu Pravá blondýnka.
Foto z filmu Pravá blondýnka. | Zdroj: MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) Pictures
Foto z filmu Pravá blondýnka.
Foto z filmu Pravá blondýnka. | Zdroj: MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) Pictures
Foto z filmu Pravá blondýnka.
Foto z filmu Pravá blondýnka. | Zdroj: MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) Pictures
Foto z filmu Pravá blondýnka.
Foto z filmu Pravá blondýnka. | Zdroj: MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) Pictures
Foto z dokumentární série Vraždy ve Fall River.
Foto z dokumentární série Vraždy ve Fall River. | Zdroj: HBO GO
Foto ze seriálu Podezření.
Foto ze seriálu Podezření. | Zdroj: Apple TV+
Foto ze seriálu Podezření.
Foto ze seriálu Podezření. | Zdroj: Apple TV+
Foto ze seriálu Podezření.
Foto ze seriálu Podezření. | Zdroj: Apple TV+
Foto ze seriálu Odloučení.
Foto ze seriálu Odloučení. | Zdroj: Apple TV+
Foto ze seriálu Odloučení.
Foto ze seriálu Odloučení. | Zdroj: Apple TV+
Foto z 1.série Geniální přítelkyně.
Foto z 1.série Geniální přítelkyně. | Zdroj: HBO
Foto z filmu Pravá blondýnka.
Foto z filmu Pravá blondýnka. | Zdroj: MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) Pictures
Foto z 1.série Geniální přítelkyně.
Foto z 1.série Geniální přítelkyně. | Zdroj: HBO
Foto z 1.série Geniální přítelkyně.
Foto z 1.série Geniální přítelkyně. | Zdroj: HBO
Foto ze seriálu Neskutečná Anna.
Foto ze seriálu Neskutečná Anna. | Zdroj: Netflix
Foto ze seriálu Jednotky vesmírného nasazení.
Foto ze seriálu Jednotky vesmírného nasazení. | Zdroj: Netflix
Foto ze seriálu Jednotky vesmírného nasazení.
Foto ze seriálu Jednotky vesmírného nasazení. | Zdroj: Netflix
Foto ze seriálu Jednotky vesmírného nasazení.
Foto ze seriálu Jednotky vesmírného nasazení. | Zdroj: Netflix
Foto z dokumentu Jeen-yuhs: Trilogie o Kanye Westovi.
Foto z dokumentu Jeen-yuhs: Trilogie o Kanye Westovi. | Zdroj: Netflix
Foto z dokumentu Jeen-yuhs: Trilogie o Kanye Westovi.
Foto z dokumentu Jeen-yuhs: Trilogie o Kanye Westovi. | Zdroj: Netflix
Foto z dokumentu Jeen-yuhs: Trilogie o Kanye Westovi.
Foto z dokumentu Jeen-yuhs: Trilogie o Kanye Westovi. | Zdroj: Netflix
Trailer k seriálu Devadesátky
Trailer k seriálu Devadesátky