Legendární outfity Bond girls: Která byla sexy a která vládla elegancí?

Že James Bond nosí hodinky Omega a řídí Aston Martin, ví snad každé malé dítě. Ale v čem zazářily Bond girls, které se také nesmazatelně zapsaly do historie filmu?

Nejen postava Jamese Bonda, která na filmové plátno poprvé pronikla v roce 1962 a naposledy minulý měsíc, podléhá vývoj Mění se i vedlejší, avšak nepostradatelné postavy Bond girls. Zatímco v prvních dvou dekádách byly vysloveně na okrasu a pro potěchu mužského oka, od poloviny 80. let se jejich charakter zvolna rozvíjí a s ním i jejich šatník, který reflektuje jejich sílu a nezávislost – ať už si vybavíte hranaté siluety Grace Jones coby May Day nebo Famke Janssen a její gotický look, popřípadě Sophii Marceau, jak mučí Bonda v průsvitných krajkových šatech.

TIP NA VIDEO: Jak vypadala slavnostní premiéra filmu No Time to Die, poslední bondovky s Danielem Craigem?

Z tohoto pohledu se nejvíce vymyká poslední série s Danielem Craigem, jejíž ženské charaktery nejsou předurčené pouze k tomu, aby splnily svou misi a jako bonus se vyspaly s agentem 007. Dokážou být komplikované, tajemné, silné, ale i zranitelné. Postavy se stávají civilnější, zažívají více akce a tomu odpovídají i outfity – i když seskakovat z letadla se dá i v malých černých od Prady, jak si vyzkoušela Olga Kurylenko. Bond girl Léa Seydoux zase v nejnovějším filmu obléká červené šaty pařížské značky Rouje za 180 euro. Blíž nám snad z módního hlediska žádná Bond girl ještě nebyla.

Fotogalerie: Styl Bond girls od Léy Seydoux po Ursulu Andress

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>